Hastalığı yenen Kemal Demirel’in evinde Kılıçdaroğlu taşımalı eğitim özel hediyesiyle duygulandı

KEMAL KILICDAROGLU KEMAL DEMIREL NIMET DEMIREL
KEMAL KILICDAROGLU KEMAL DEMIREL NIMET DEMIREL

TBMM’de… CHP Bursa Milletvekili olarak görev yaptığı iki dönem en çok soru önergesi veren milletvekili unvanı kazandı. Önerge rekoru kırılamadı.
O dönem…
Yollarda artan kazalara farklılık oluşturmak için Türkiye’nin her bölgesinde, eylemler yaptı. Bursa’ya demiryolu için kampanya başlatıp iller arası yürüdü.
Köy okullarında taşımalı eğitime dikkat çekmek için köy köy gezdi.
Takipçiliğini, milletvekilliği sonrasında sürdürdü ve Bakanlara mektup yazdı.
15 yıl önce kanserle savaşı kazandı. 1 yıl önce de omuriliğindeki 4 kitleden biri 9.5 saat, diğeri 6.5 saat süren iki ameliyatla kurtuldu, yarım felç oldu, aylarca konuşamadı
Üçüncü kez dünyaya gelmiş gibi olan CHP Bursa eski Milletvekili Kemal Demirel cuma günü evinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ağırladı.
Gördük ki…
CHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Lale Karabıyık ile İstanbul Milletvekili Erdoğan Toprak ve İl Başkanı İsmet Karaca’nın da bulunduğu ziyaret Demirel’e moral verdi.
Hatta, 1 yıl sonra ilk kez kravat bile taktı.
Bunu…
“Ben örf ve adetlere uyarım” deyip eve ayakkabılarını çıkarıp giren CHP liderine söylediğinde “Maşallah, seni çok iyi gördüm” cevabını aldı.
Sağlığıyla ilgili bilgi verirken “Boynumdan belime kadar platin dolu” dedi.
Eşi Nimet Demirel ve ablası Hacer Demirel’i tanıştırdıktan sonra, Emine Örnek Okulları Sahibi ablası Emine Örnek’in selamını iletti.
Nimet Demirel…
Üzerinde Atatürk’ün harf devrimini anlattığı fotoğraf olan özel tasarım kalemliği hediye ederken, “Biliyorsunuz, Kemal taşımalı eğitim için çok mücadele verdi” dediğinde Kılıçdaroğlu da “Taşımalı eğitim için gerçekten çok emeği var. Bu hediyeye baktıkça hatırlayacağım” cevabı verdi.
Ayrılırken de Kemal Demirel şunu söyledi:
“Sağlığıma kavuştum, kendimi çok iyi hissediyorum. Vereceğiniz görevi yerine getirmeye hazırım.”
O da…
Elini kalbine götürerek teşekkür etti.