Cumhurbaşkanı trenden inenlere ilk kez çağrı yaptı, Gürkan’dan ‘uykusuz yönetim’ sözü geldi

AK PARTi iL KONGRESi
AK PARTi iL KONGRESi

3 yıl önceydi… 25 Şubat 2018 günü AK Parti İl Kongresi’nin yapılacağı Tofaş Spor Salonu’na gitmek için Ata Bulvarı’ndan Fethiye’ye dönünce polisin yolu kestiğini görmüştük.
Aracımızı…
Özdilek Evleri yakınında bulduğumuz bir boşluğa park edip salona yürüdükten sonra, ulaşmak kadar girmenin zorluğunu da görmüştük.
Pazartesi sabahı…
“Acaba yine aynı şeyler mi olacak?” düşüncesinin yol açtığı hesaplarla yola çıkarken her türlü engel ve soruna kafamızda alternatif oluşturduk.
Bu defa öyle olmadı…
Bırakın yolun çok öteden kesilmesini, salonun önü bile trafiğe kapatılmadı. İnsanlar kartlarını gösterip rahatlıkla girdiler ve yerlerini aldılar.
Demek ki…
AK Parti de günlük yaşamı etkilemeden kongre yapabiliyormuş. Tek fark, iki kongrenin de konuğu olan Binali Yıldırım’ın 3 yıl önce Başbakan olması.
İşte…
Böylesine kolay ulaştığımız kongre salonuna girince tedirgin olduk. Gerçi güzel planlama yapılmış, tribünlerde seyrek yerleşim sağlanmıştı, ama yine de virüsün etkisini kaybetmediği bir süreçte bu kadar kişiyi salona toplamak tehlikeli geldi bize.
O nedenle; salonu gördük, tribünleri izledik, kongre havasını soluyup içeride çok fazla kalmadan çıktık.
Sonrasında…
Dijital ortamdan izlediğimiz kongrede Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın konuşması dikkatimizi çekti. “Kimsenin adamı olmadığını” özellikle vurgulayıp “Kalın sağlıcakla” diye bitirdi.
Kongreye…
Video konferansla katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise ilk kez trenden inenler için çağrı yaptı ve “Partiden ayrılmış arkadaşları yeniden kazanalım” dedi.
Bu sözleri…
AK Parti’de ciddi anlamda paradigma değişikliği olarak yorumladık.
İl Başkanı olarak kongrede partinin karşısına çıkan Davut Gürkan’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan’a verdiği söz de bize göre önemli:
“Uyumayan il yönetimi olacağız. Azalmadan çoğalacağız, bölünmeden bütünleşeceğiz.”