Bursa büyük bir ‘sporcu fabrikası’ olacak… Bu programa şapka çıkarılır

BUYUKSEHiR BELEDiYESPOR BASKANI GOKHAN DiNCER
BUYUKSEHiR BELEDiYESPOR BASKANI GOKHAN DiNCER

Geçen hafta… Büyükşehir Belediyespor Başkanı Gökhan Dinçer’le dost meclisinde sohbet ederken, “Birazdan, Uluslararası Murat Hüdavendigar Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde bir tören var, oraya gideceğim” dedi.
Hafta sonunda…
Yerel gazetelerde haber olduğu gibi; Uluslararası Murat Hüdavendigar Anadolu Lisesi’nde öğrenim için Bursa’da bulunan 73 ülkeden 140 öğrenci, pandemide ülkelerine dönemeyip okulda mahsur kalınca, Büyükşehir Belediyesi destek sağlamıştı.
Destek olarak da…
Öğrencilere masa tenisi, bocce, okçuluk branşlarında spor eğitimi verilmişti. O tören öncesi Büyükşehir Belediyespor Başkanı Gökhan Dinçer, önemli bir bilgi verdi:
“Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Alinur Aktaş’ın talimatıyla özel bir planlama yaptık. Örneğin Belediyespor olarak artık dışarıdan sporcu almayacağız, sporcu yetiştireceğiz.”
En özel programı da açıkladı:
“Pandemi sonrası için Milli Eğitim’le işbirliği yapıyoruz. Büyükşehir-okul işbirliğiyle okulların spor salonlarını aktif hale getireceğiz.”
Şunun altını çizdi:
“İlk aşamada; Osmangazi, Yıldırım ve Nilüfer’deki 14 okulla işbirliği yapıyoruz. Bu 14 okulun spor salonlarında, sağlayacağımız destekle üçer branş açıp eğitim vereceğiz. Okulları büyük bir spor altyapısı görüyoruz.”
Ardından…
“Hedefimiz her branşta 100 öğrenci. Toplamda da 4 bin civarında spora yeni başlayan altyapı öğrencimiz olacak.”
Hedef büyük:
“Alinur Aktaş başkanımız Büyükşehir Belediyespor olarak bize bir hedef gösterdi. Yapacağımız planlamalarla öğrenci kardeşlerimizi spora kazandıracağız. Böylece Bursa’yı kocaman bir sporcu fabrikası haline getirmek istiyoruz.”
Bu noktada…
“Başkanımızın bize gösterdiği bir hedef daha var” dedi ve şunu açıkladı:
“Büyükşehir Belediyespor bünyesinde 122 milli sporcumuz var, fakat Bursa’ya olimpiyat şampiyonluğu gelmedi. İşte o madalyayı getirmek istiyoruz.”