En özel seferberlik bu… Hedef, ‘tarladaki kadını’ ekonomiye kazandırmak

AK PARTi BURSA MiLLETVEKiLi EMiNE YAVUZ GOZGEC
AK PARTi BURSA MiLLETVEKiLi EMiNE YAVUZ GOZGEC

Siyasetin içinden geliyor… Üstelik, basamakları tek tek çıkan bir siyasetçi. Fazilet Partisi ve sonrasında AK Parti’de İl Kadın Kolları Başkanlığı yaptı, AK Parti’de İl Başkan Yardımcılığı üstlendi.
6 aylık kısa dönemi saymazsak Emine Yavuz Gözgeç 2 dönemdir AK Parti Bursa Milletvekili olarak parlamentoda.
Geçen dönem…
TBMM Kadın-Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu’nda Kırsal Alanda Kadın Girişimciliği Alt Komisyonu’nda çalıştı. Bu dönem AK Parti Genel Merkezi İnsan Hakları Komisyonu’nda.
Aynı zamanda, TBMM Adalet Komisyonu’nda görev yapıyor.
Bununla birlikte…
Başlangıç çalışmalarına katıldığı kırsalda kadın programlarını yakından izlediği gibi, kırsaldaki kadının ekonomik gücü adına her adımda yer alıyor.
Nitekim…
Olay Medya ziyaretindeki sohbetimizde, üzerinde çok çalışıp köy köy gezerek emek verdiği kırsaldaki kadının istihdama ve ekonomiye kazandırılması adımlarını şöyle anlattı:
“Aile, Tarım ve Ticaret bakanlıklarımız bir araya gelip protokol yaptılar. Bu protokol kadın kooperatiflerinin güçlendirilmesi işbirliğini getirecek.”
Şunun altını çizdi:
“Protokol, kadın kooperatifleri kapasitesinin arttırılıp kadınların bu yolla ekonomik ve sosyal hayata katılımını amaçlıyor.”
Bu amaçla…
81 ildeki 626 çalıştayla 26 bin kişiye ulaşıldığını belirtip şunu söyledi:
“Tohumdan tarlaya, tarladan sofraya kırsaldaki kadının üretime katkısı var. Emeklerinin görünür hale gelmesi, ticarete yönlendirilmeleri önemli.”
Önemsediği şu:
“AK Parti Genel Merkezi Kadın Kolları olarak kadınların kooperatifler yoluyla istihdamda ve ekonomide yer almaları için topyekûn seferberlik başlattık.”
Gördüğümüz şu:
AK Parti Bursa Milletvekili Emine Yavuz Gözgeç, emeğinin olduğu kırsalda kadın projeleriyle bağını kesmedi. Bursa’ya her gelişinde kadın kooperatifi ziyaretlerini önemsiyor.
Bu da toplumsal siyaset olarak yansıyor.