Bekleyişe devam… AK Parti 6 il başkanı adayı belirledi, ama randevu iptal olunca Cumhurbaşkanı ile buluşturamadı

AK PARTi TESKiLAT BASKAN YARDIMCISI MUSTAFA KOSE VE iL BASKANLIGI GORUSMELERi
AK PARTi TESKiLAT BASKAN YARDIMCISI MUSTAFA KOSE VE iL BASKANLIGI GORUSMELERi

Yöntemi biliyoruz… AK Parti’de önceki süreçlerde İl Başkanı için olsun, İlçe Başkanı olsun, hatta bir kez yaşansa da belediye başkanlığı için hep 3 isim belirlenip Ankara’ya davet edildi.
Son görüşmeleri hep Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptı. Önce tek tek, sonra topluca görüştüğü adaylar arasından birini tercih edip görevi verdi.
Ancak…
Bugünkü süreçte arayış tablosu genişledi ve alışılmışın dışına çıktı.
Nitekim…
Bu sayfaların okurları, 19 Kasım günü “Gelen ekip karar veremedi, AK Parti bu kez 5 kişiyi çağıracak” başlığı altında eğilimi okudular.
Gelinen noktada…
AK Parti Genel Merkezi Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir’in verdiği görevle Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Mustafa Köse’nin yönettiği temayül yapıldı.
Köse daha sonra “görevde olanlar”, “eski başkanlar” ve “sivil toplum örgütleri” olmak üzere 3 farklı grupla 3 değişik yerde görüşmeler yaptı.
O görüşmelerde tanışma yanında öneriler alındı, kişisel bakışlar öğrenildi, beklentiler dinlendi.
Bursa milletvekillerine öneri ve bazı eski milletvekillerine görüş sorularak süreç tamamlandı.
Böylece…
5 isimlik Bursa İl Başkanı Adayları listesi oluştu: Davut Gürkan, Gökay Bilir, Nazım Maral, Mustafa Yavuz, Ali Yılmaz.
Listeye…
Hasan Çepni de eklenince Erdoğan’la görüşecek aday sayısı 6’ya çıktı.
Ardından…
Ankara’nın kararı perşembe sabahı Bursa’ya iletildi ve görevi devretmeye hazırlanan İl Başkanı Ayhan Salman tarafından 6 isim tek tek aranarak bilgilendirildi.
Görüşme için de…
Zafer Günü kutlamaları nedeniyle Azerbaycan’da bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul’a döneceği bilindiğinden randevu İstanbul’a verildi.
Ne var ki…
Tüm hazırlıklar tamamlanmasına karşın randevu son anda iptal edilince Bursa’nın 6 il başkanı adayı İstanbul’a gidemedi, görüşme de gerçekleşmedi.