Siyasete korona şoku… Çekişmeli geçen CHP Gençlik Kolları kongresinden 3 gün sonra gençlerden birinin testi pozitif çıktı

CHP iL GENCLiK KOLLARI KONGRESi KIR BAHCESi
CHP iL GENCLiK KOLLARI KONGRESi KIR BAHCESi

Aslında… İçinde bulunduğumuz şu pandemi sürecinde günün koşullarına göre her önlem alınmıştı. Örneğin, koronavirüs önlemleri doğrultusunda CHP İl Gençlik Kolları kongresi için salon yerine, Acemler’de, Oulu Caddesi üzerinde bulunan ve düğün de yapılan kır bahçesi kiralandı.
29 Ağustos Cumartesi günü kongre için bahçeye gelenlerin maske takmalarına ve hijyen kurallarına uyup sosyal mesafeli oturmalarına çok önem verildi.
Gerçi…
Kutlama fotoğrafında çoğunluk kazanma coşkusu nedeniyle maskelerini indirmişti, ama kongre süresince maskeye ve oturma düzenine çok dikkat edildi.
Bahçede…
200 civarı delege olmak üzere, yaklaşık 250 kişi vardı.
CHP Bursa milletvekillerinden Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Lale Karabıyık’ın yanı sıra Parti Meclisi Üyesi Orhan Sarıbal ile Erkan Aydın ve Prof. Dr. Yüksel Özkan kongredeydiler.
Kent dışında olan Parti Meclisi Üyesi Nurhayat Altaca Kayışoğlu ile İl Başkanı İsmet Karaca kongrede bulunamadılar.
Bahçedeki kongrede…
Güzel ve seviyeli geçen demokratik yarışın sonunda Cavit Kınalı’yı az farkla geride bırakan Avukat Fatih Yalçın Yazıcı kongreden galip ayrıldı ve CHP İl Gençlik Kolları Başkanı oldu.
Pazartesi günü de…
Kongrede aday olmayan Mehmet Can Yılmaz gençler arasında yapılan törenle görevini yeni seçilen Fatih Yalçın Yazıcı’ya devretti.
O akşama kadar her şey çok güzeldi.
Ta ki…
Çarşamba sabahı gelen habere kadar.
Kongreye katılan Yıldırım İlçe Gençlik Kolu üyelerinden bir gencin yapılan Covid-19 testinin pozitif çıktığı duyulunca, CHP’de adeta şok yaşandı.
Konunun ilginç de bir gelişimi var…
Gencin kongreden 1 gün sonra, yani 30 Ağustos günü test yaptırdığı ve sonucun negatif çıktığı, rahatsızlık hissetmesi sonucu 2 gün sonra, yani 1 Eylül günü yeniden test yaptırdığı, ancak bu kez pozitif çıktığı bilgisi geldi.
Fakat yine de…
Kongre günü için bir sorun olmasa ve 3 gün sonra yapılan test pozitif çıksa da CHP İl Gençlik Kolları kongresine katılan yaklaşık 250 kişiyi ilgilendiren bir soruna dönüştü.
Şimdi CHP bunu konuşuyor.