MHP İl Kongresi 20 Eylül’de… Siyaseten taze kanla yenilenme fırsatı

MHP iL BASKANI CiHANGiR KALKANCI VE DEVLET BAHCELi
MHP iL BASKANI CiHANGiR KALKANCI VE DEVLET BAHCELi

Açıkça söylemek gerekirse… Bugüne kadar gördüğümüz en kısa sürede en hızlı kongre takvimini uygulayan parti MHP oldu.
Örneğin…
Bu sütunlarda 8 Ağustos günü “MHP dinamik süreç sürprizi yaptı: İlçe kongreleri bu ay 9 günde bitecek” başlığıyla MHP ilçe kongrelerine ilişkin takvimi yayınladık.
O yazıda, hafta sonları için planlanan 22-23 ve 29-30 Ağustos tarihlerinde 17 ilçe kongresinin yapılacağı bilgisine yer verdik.
Bu takvimi…
“Dinamik kongreler süreci” olarak tanımlayan MHP İl Başkanı Cihangir Kalkancı da, pandemi önlemleri nedeniyle yalnızca delegelerin katılacağı kongrelerde misafir olmayacağını, maske-mesafe-hijyen kurallarına da tam anlamıyla uyulacağını söyledi.
Öyle de oldu. Cumartesi-pazar kongre yaparak iki haftada takvimi tamamlayan MHP aynı hızla il kongresi tarihini de belirledi.
Onu da…
MHP İl Başkanı Cihangir Kalkancı ile sohbet ederken öğrendik.
Söze…
“MHP olarak kongre sürecimizi bir an önce tamamlamak ve yeni siyasi sürece dinamik şekilde hazır olmak istiyoruz” diye başladı ve şunu söyledi:
“İlçe kongrelerimizi kısa sürede tamamladık. İl kongremizi de fazla beklemeden 20 Eylül Pazar günü Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nin Osmangazi Salonu’nda yapacağız.”
Şunu özellikle vurguladı:
“Koronavirüs salgınında vakaların arttığı bir süreçteyiz. O nedenle ilçe kongrelerimiz gibi il kongremizi de yalnızca delegelerle yapma kararı aldık. Pandemi nedeniyle maalesef misafir davet edemeyeceğiz.”
Yine…
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin pandemi nedeniyle katılamayacağını, Başkanlık Divanı’nda yer alan Bursa milletvekilleri Genel Sekreter İsmet Büyükataman ile Genel Başkan Yardımcısı M. Hidayet Vahapoğlu’nun kongrede olacaklarını söyledi.
Bakışı ise şu:
“2 yıldır birlikte çalıştığımız yönetim kurulumuzu büyük ölçüde korurken, yeni arkadaşlarımızı da aramıza katacağız. Bir anlamda bu taze kan kongresi olacak. Çünkü her kongreyi yenilenme fırsatı görüyoruz.”
Sürecin hızı gerçekten baş döndürücü.