Kentin batı bölgesi ulaşımını rahatlatacak alternatif yol yapımından vaz mı geçildi?

RECEP TAYYiP ERDOGAN BULVARI HAMiTLER MUDANYA YOLU VE OSB KAVSAGI BAGLANTISI
RECEP TAYYiP ERDOGAN BULVARI HAMiTLER MUDANYA YOLU VE OSB KAVSAGI BAGLANTISI

Geçen dönem… Osmangazi Belediye Meclisi MHP Grubu Sözcüsü olan Cemil Aydın’ı dinlerken, bir yandan konunun gelişimi gözümüzün önünde canlandı.
Örneğin…
1999-2004 dönemi Büyükşehir Belediye Başkanı olan Erdoğan Bilenser ile Osmangazi Belediye Başkanı olan Hilmi Şensoy birlikte İstanbul Caddesi Beşyol Kavşağı’ndan Sırameşeler’e kadar alternatif yola başladılar.
Soğanlı’dan geçen bu yolu da 30 metrelik yol olarak adlandırdılar, hatta önemli bir bölümünde yapıları yıkarak yolun güzergahını açtılar.
O yolu bitirip ulaşıma açmak Recep Altepe dönemine nasip oldu.
Sonrasında…
Altepe’nin Büyükşehir Belediye Başkanlığı başladı. Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ın da ilk dönemiydi.
Çelebi Mehmet Bulvarı olarak adlandırılan Soğanlı’daki 30 metrelik yolun batıya doğru devamı olarak Yunuseli’ndeki Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı da 2014’te ulaşıma açıldı.
Bu yolla birlikte, Bursa’da yeni ulaşım aksı da ortaya çıktı.
Buna göre…
Çelebi Mehmet ve Recep Tayyip Erdoğan bulvarları batıya doğru devam edip Hamitler Mahallesi’nden Organize Sanayi Bölgesi Kavşağı’na ulaşacaktı.
Böylece…
Hem Mudanya Yolu’na bağlanırken, hem de OSB Kavşağı’ndan karşıya geçip Ata Bulvarı’ndan İzmir Yolu’na uzanacaktı.
Doğuyu doğru da…
İstanbul Caddesi’ni Beşyol Kavşağı ile aştıktan sonra Balıklı bölgesinde açılan Murat Hüdavendigar Bulvarı’ndan devam edecek, henüz yıkımları devam eden Yunus Emre Bulvarı’ndan da Otosansit Kavşağı’na çıkacaktı.
İşte…
Osmangazi Belediye Meclisi’nde önceki iki dönem MHP Grubu Sözcüsü olan Aydın bu projenin Hamitler bölgesindeki kalan kısa mesafesini anımsattı.
Söylediği şu:
“4 Ocak 2017 tarihli Osmangazi Belediye Meclisi’nde kararını ittifakla aldığımız bu yol yeniden gündeme alınıp tamamlanırsa trafiğin pik yaptığı sabah ve akşam saatlerinde çok önemli bir alternatif güzergah olur.”
Gerçekten de…
Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı’Mudanya ve İzmir yollarına ulaştıracak Hamitler bağlantısı kentin batısındaki trafiği rahatlatacak.
Cemil Aydın’ın uyarısına biz de katılıyoruz.