20’si Bursa’dan 62 öğrenci alan yeni Tıp Fakültesi’nin Dekan Yardımcısı belli oldu: Dr. Elif Güler Kazancı

SBU BURSA TIP FAKULTESi DEKAN YARDIMCISI DR ELiF GULER KAZANCI
SBU BURSA TIP FAKULTESi DEKAN YARDIMCISI DR ELiF GULER KAZANCI

Her şey çok hızlı gelişti… İlk haberi “Yeni Heyecan: Bursa’ya İkinci Tıp için ilk adım atıldı, süreç başladı” başlığıyla 2 Temmuz günü bu sayfalarda duyurduk.
O yazıda…
Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’yle, İstanbul’da bulunan Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nin yeni 5 tıp fakültesinden birinin Bursa’da olacağı yer alıyordu.
Sonrasında…
Bursa için ikinci Tıp Fakültesi’nin fazla beklemeyeceğini, yeni öğretim yılında Bursa Uludağ Üniversitesi bünyesinde 60 öğrenciyle eğitime başlayacağını 8 Temmuz günü aktardık.
Uygulama hastanesi olarak da, zaten Sağlık Bilimleri Üniversitesi’ne bağlı olan Yüksek İhtisas Hastanesi’yle yeni bağlanan Şehir Hastanesi kullanılacaktı.
SBÜ bünyesindeki Bursa Tıp Fakültesi için kadrolar yine aynı hızla oluştu.
Örneğin…
Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl, kuruluş süreci nedeniyle Bursa Tıp Fakültesi’nin de Kurucu Dekanı olarak görev üstlendi.
Ardından…
Bursa’nın tanıdığı bir isim olan ve hemotoloji hastası çocuklara kendini adayan Dr. Elif Güler Kazancı’ya bizzat Rektör Erdöl tarafından Dekan Yardımcılığı görevi teklif edildi.
Yıllarca…
Bursa’da çocuk hematoloji ve onkoloji uzmanı olarak çocukların sağlığı için mücadele veren, bu süreçte Hetader’i kurup hemotoloji hastası çocuklara el uzatan Dr. Elif Güler Kazancı 2015 yılında Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Başkan Yardımcısı oldu ve Ankara bürokrasisine katıldı.
Sonrasında…
Bursa’ya dönüp Kamu Hastaneleri Tıbbi Hizmetler Başkanlığı yaptı, ama 2017 Kasım’da Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı olarak tekrar Ankara’ya gitti.
1.5 yıl sonra da Yüksek İhtisas Hastanesi’ndeki kadrosuna uzman doktor olarak döndü ve çocuklarla sevgiye dayalı sağlık hizmetine devam etti.
Şimdi de…
SBÜ Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl’ün davetiyle, SBÜ bünyesinde yeni kurulan Bursa Tıp Fakültesi’nin Dekan Yardımcısı olarak bir yandan doktor yetiştirirken bir yandan da hastanedeki görevini sürdürecek.
Fakülteye ise…
27-28 Haziran’da yapılan Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı’yla, 20’si Bursa’dan olmak üzere 62 öğrenci alındı.