Son noktayı Başkan Aktaş koydu: Yeni spor salonunun adı Atatürk olacak, tabelayı da ben asacağım!

MiLLET BAHCESi VE SPOR SALONU
MiLLET BAHCESi VE SPOR SALONU

Cumartesi günü… Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un katıldığı törenlerle, her biri Bursa’nın çehresini değiştirecek olan yeni vizyon projeler için yıkımlar yapıldı.
O gün…
Çelik Palas Oteli’nin arkasındaki yamaçta 32 yıl önce yapımına başlanan ve yarım kalan binanın yıkımı için düzenlenen törende Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş çok heyecanlıydı.
Çünkü…
Başlatılan yıkımlarla Bursa’ya kazandırılacak projeler, 2 yıldır üzerinde yoğun bir şekilde çalıştığı, Ankara yollarının arşınladığı ve kentin geleceğinin imarı olan projelerdi.
Nitekim…
14 han, 1 bedesten, 13 açık çarşı, 7 üstü örtülü çarşı, 11 kapalı çarşı, 4 pazaryeri ve 21 caminin bulunduğu 480 dönümlük tarihi çarşılar ve hanlar bölgesinin gün yüzüne çıkacağını vurgulayıp şunu söylüyor:
“Hanlar Bölgesi, önceki başkanlarımızdan bazılarının da hayal ettiği bir projeydi. Rahmetli Hikmet Şahin’in hayaliydi. Recep Altepe başkanımız ilgilendi, daha önce Erdem Saker başkanımız düşündü.”
Şunun altını çiziyor:
“Biz bütün kapıları arşınladık. Cumhurbaşkanımıza ve Murat Kurum bakanımıza izah ettik. 8-9 ay önce paylaştık, şimdi de süreç başladı.”
Önemli bir proje de Atatürk Spor Salonu binasının yenilenmesi.
Gördüğümüz şu ki…
Bu projeyle ilgili yapılmak istenen kimi spekülasyonlara karşı Başkan Aktaş son derece net ve kararlı bir duruş sergiliyor:
“50 yıllık, çürük raporu olan bir spor salonunu yıkıyoruz. Birileri de çıkıyor ve ‘Atatürk ismini ortadan kaldırmaya çalışıyor’ diyor. İlan ediyorum, biz yıkımına başlanan spor salonundan çok daha güzelini yapacağız. Adını da Gazi Mustafa Kemal Atatürk koyacağız.”
Şunu da ekliyor:
“Hatta tabelasını ben asacağım. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.”
Şu projeyi de önemsiyor:
“Çekirge Teras projesi için Cumhurbaşkanımız ve Bakanımızın destekleriyle yıkıma başladık. Bursa’yı daha yeşil yapacak, o bölgeyi daha güzel gösterecek çok özel bir proje olacak.”
Öncelikleri de şunlar:
“Ulaşım. kentsel dönüşüm, daha yeşil Bursa projeleri ve turizm.”