Gençlik ve Spor Bakanlığı’dan Bursa’ya 4 güzel haberi Hakan Çavuşoğlu duyurdu

AK PARTi BURSA MiLLETVEKiLi VE TBMM iNSAN HAKLARI iNCELEME KOMiSYONU BAŞKANI HAKAN ÇAVUŞOĞLU
AK PARTi BURSA MiLLETVEKiLi VE TBMM iNSAN HAKLARI iNCELEME KOMiSYONU BAŞKANI HAKAN ÇAVUŞOĞLU

Aslında… Hakan Çavuşoğlu’nu arama nedenimiz TBMM İnsan Hakları Komisyonu Başkanlığı’na yeniden seçilmesini kutlamaktı. Çünkü, komisyon seçiminin 14 Temmuz Salı günü olacağını biliyorduk.
“Komisyonda seçimi perşembe günü yapacağız” diye uyarırken, ses tonunda bir enerji hissettik. Nedenini de şöyle açıkladı:
“Bursa’ya merkezi idare yatırımları hız kesmeden devam ediyor. Sayın Cumhurbaşkanımızın nezdinde, ilettiğimiz talepler karşılık buluyor. Bizler de Bursa’ya hizmet getirmenin mutluluğunu her gün artarak yaşıyoruz.”
Şunu anımsattı:
“Gençlik ve Spor Bakanımızın 2019 Bursa ziyaretinde Naim Süleymanoğlu Spor Kompleksi’ni açarken 100 milyon liralık yatırım vaadi almıştık.”
O sürecin devam ettiğini belirtip şunun altını çizdi:
“Bu 100 milyonluk yatırımın bir kısmının ihalesini Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz yapacak. İmzalan protokollere göre bir kısmını ilçe belediyelerimiz, bir kısmını da Büyükşehir Belediyemiz ihaleye çıkacak.”
Mutluluğu şu:
“Sonuçta Bursa’ya hizmet ediliyor ve sözler tavizsiz yerine getiriliyor.”
Sonra da Bursa için 4 güzel haberini duyurdu:
Bir…
“Osmangazi Belediyemiz-Gençlik Spor Bakanlığı ortak projesi olan Osmangazi Atletizm Salonu pistinin ihalesi 21 Temmuz’da yapılıyor.”
İki…
“Başbakan Yardımcılığım döneminde Karapınar’da başlayan Türkiye’nin en büyük Gençlik Merkezi inşaatı yüzde 20’de kalmıştı. Yıldırımlı gençlere hizmet edecek olan ve hasretle beklenen tesisin tamamlanması için 15 milyon liralık ikmal ihalesi önümüzdeki günlerde yapılacak.”
Üç…
“Yine Yıldırım’da, Bursa Teknik Üniversitesi’nin yanındaki yurt yerleşkesi içine yapılacak 560 kişilik yeni bir yurt için Gençlik ve Spor Bakanlığımız 30 milyon liralık ihaleyi önümüzdeki günlerde gerçekleştirecek.”
Dört…
“Uludağ Üniversitesi Rektörümüzle birlikte Gençlik ve Spor Bakanımızı ziyaret etmiş, öğrencilerin istifade edebileceği bir spor kompleksi eksiğini konuşmuştuk. Bakanlığımız, yüzme havuzu ve spor salonları bulunan 10 milyon lira bedelli bir proje hazırladı.”
Mesajı da şu:
“Bu hizmetler Yıldırım’a ve Bursa’ya hayırlı olsun.”