Koronavirüs yatırımı durduramadı… Mustafakemalpaşa’nın eleğe dönen 70 yıllık altyapısı yenileniyor

BÜYÜKŞEHiR BELEDiYE BAŞKANI ALiNUR AKTAŞ
BÜYÜKŞEHiR BELEDiYE BAŞKANI ALiNUR AKTAŞ

Günlük yaşam… Bir anda koronavirüs üzerinde yoğunlaştı. Dünyayı saran bu virüs hastalık olarak hızla ilerliyor, can kayıplarına yol açıyor. Mücadele için de insanlar evlerine kapandı, yaşam kısıtlandı, ekonomi bozuldu, çarklar durdu.
Günlerdir…
Tüm haberler, konuşmalar, değerlendirmeler, tartışmalar koronavirüs üzerine.
Belediyeler her yeri dezenfekte edip hijyeni korurken, gıdadan ihtiyaca yardım kolilerini vatandaşa ulaştırıyorlar.
Bir yandan da…
Kente ve halka yönelik belediye hizmetlerini sürdürmeye, sorunları çözüp güzel bir gelecek için adımlar atmaya çalışıyorlar.
Örneğin…
Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’la dün sohbet ederken, günlük işlerin büyük bölümünün koronavirüs mücadelesi olarak yapılanlar olduğunu söyledi ve şunu da ekledi:
“Böyle bir süreçte yatırımlarımızı da sürdürmeye çalışıyoruz. Örneğin Mustafakemalpaşa ilçemizin 1950’li yıllarda yapılan ve eskidiği için artık içinde su tutamaz hale gelen içme suyu şebekesi ve tüm altyapıyı yeniliyoruz.”
Şu bilgiyi verdi:
“BUSKİ Genel Müdürlüğü’müzde 1 Nisan günü yaptığımız ve yaklaşık 75 milyon lira bedeli olan ihaleye 16 firma katıldı. 326 bin metre şebeke hattı döşeyip Mustafakemalpaşa’nın içme suyu sorununu çözeceğiz.”
Anımsıyoruz da…
Sadi Kurtulan belediye başkanı olduğu yıllarda sürekli Mustafakemalpaşa içme suyu şebekesinin eski olduğunu anlatır, “1950’li yıllarda yapıldıktan sonra hiç yenilenmemiş. Her yerinden su kaçırıyor. Bir gün suyu taşımaz hale gelecek” derdi.
Aynı şekilde…
Mehmet Kanar da geçen yıl Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı seçilince önceliğini en fazla kayıp yaşanan içme suyu şebekesinin yenilenmesine verdi.
İşte…
Günden güne büyüyen ve kentsel gelişim sağlayan Mustafakemalpaşa’nın 70 yıllık su şebekesi ve altyapısının yenileneceğini açıklayan Başkan Aktaş, belki de büyük bir ilçenin kaderini değiştirecek adımı attı.
Bursa’dan bakıldığında 75 milyon lira proje bedelli 326 bin 320 metrelik içme suyu hattı pek dikkat çekmiyor, ama Mustafakemalpaşa için çok önemli.
Yani, bu ihale sanılandan daha büyük anlamlar taşıyor.