Panik amaçlı sosyal medya hesaplarına dikkat çeken Hakan Çavuşoğlu’nun Bursa’ya mesajı var: Biraz dişimizi sıkalım bu derdi atlatırız

HAKAN ÇAVUŞOĞLU TBMM KİTAP OKUYOR KORONA MÜCADELESİ
HAKAN ÇAVUŞOĞLU TBMM KİTAP OKUYOR KORONA MÜCADELESİ

Aradığımızda… Benjamin Fortna’nın kaleme aldığı, Teşkilat-ı Mahsusa’nın efsane subayı Kuşçubaşı Eşref’in hayatını okuyordu.
Ziyaretçilere kapanan TBMM’de, Genel Kurul’dan fırsat buldukça her gün bir kitap bitiren AK Parti Bursa Milletvekili ve TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Başkanı Hakan Çavuşoğlu ile hem evde kal çağrıları, hem de 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı gözlemlerini konuştuk.
Söz…
Sosyal medyadan dün sabah yayılan ve panik havası estiren paylaşıma geldiğinde şu tepkiyi gösterdi:
“Hangi maksatla hareket ettiklerini bilmediğimiz sosyal medya felaket tellallarının Bursa için de bir organizasyon içinde olduklarını gördük.”
Şunu vurguladı:
“İl Sağlık Müdürlüğümüz panik amaçlı bu sosyal medya paylaşımıyla ilgili açıklamayı yaptı. Paylaşanlar hakkında da gerekli işlemler başlatıldı.”
Ardından…
“Bursalılar her bakımdan müsterih olsunlar” dedi ve şunu söyledi:
“Devletimiz, hükümetimiz, Sağlık Bakanlığımız tüm tedbirleri alıyor. Bursa’da da tedbirler son derece dikkatli ve titiz şekilde uygulanıyor.”
Şunun altını çizdi:
“Canla başla çalışan sağlık kadrolarımız takdiri fazlasıyla hak ediyorlar. Bursa’nın son yıllardaki sağlık yatırımları ve oluşturduğumuz sağlık sistemi altyapısı çok güçlü. Bu da küresel salgına karşı büyük avantajımız.”
Sonra da…
“Hemşerilerimiz rahat olsunlar ve resmi mercilerden yapılan açıklamalara güvensinler. Bursa’da her şey rutin ve stabil halde” deyip şunu ekledi:
“Bu tablonun sürdürülebilmesi için alınan tüm tedbirlere mutlaka riayet etmeliyiz. Özellikle sosyal medyadan yayılan ve gerçek olmayan söylentileri değil, resmi kurumların açıklamalarının dikkate alınması gerekiyor.”
Değerlendirmesi şu:
“Bursalı hemşerilerimiz alınan tedbirleri uygulamada gerekli dikkat ve özeni göstermeye devam ederlerse hem Bursa, hem Türkiye olarak bu durumdan en az etkiyle çıkacağız.”
Çağrısı şu:
“Bursa’da bu salgınla mücadelede iyi durumdayız. Biraz dişimizi sıkalım, bu derdi atlatacağız. Onun için, hemşerilerimden evde kalmalarını ve zorunlu olmadıkça dışarı çıkmamalarını istiyorum.”
Gözlemlerimize göre, büyük oranda evde kalan Bursalılar o sabrı gösterirler.