Koronavirüsle mücadelesinde Sağlık Bakan Yardımcısı Halil Eldemir’den mesaj var: Vatandaşlarımız paniğe kapılmadan ve tedirgin olmadan tavsiyeleri dikkate alsınlar

SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA VE BAKAN YARDIMCISI HALİL ELDEMİR
SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA VE BAKAN YARDIMCISI HALİL ELDEMİR

Dikkat çeken şu: Dünya, koronavirüs tehlikesini bu hafta başında fark etti ve yaşanan ölümlerden sonra ciddi bir şekilde önlemler almaya başladı.
Örneğin…
Avrupa’da sportif karşılaşmalar, konserler gibi kalabalıkları buluşturan organizasyonlar iptal edildi. Dünya devi futbol kulüpleri takımlarını karantinaya alıyorlar. Başlangıçta turizmin zarar görmemesi için sessiz kalan İtalya sokağa çıkma yasağı uyguluyor. Amerika da önlemler alıyor, kapılarını bile kapattı.
Böyle bir ortamda…
Üstelik, yanı başındaki İran’da ölü sayısı her gün artarken Türkiye’de vaka sayısı dün 3 vakanın eklenmesiyle yalnızca 5’e çıkmışsa Sağlık Bakanlığı’nın aldığı önlemlerin rolü çok büyük.
Nitekim…
Tüm siyasi partiler, kurumlar, toplumu etkileyen sanat ve spor insanları Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’yı kutluyorlar. İlk andan itibaren tüm önlemler büyük bir kararlıkla alındı, ödünsüz bir şekilde de uygulandı.
Bursa Erkek Lisesi’nde parasız yatılı okumuş Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca sakin, şeffaf ve güven veren açıklamalarıyla bu süreci kontrol etti.
Aynı şekilde…
Bursa’da yetişen, okuyan, iş yaşamı bu kentte olan, ailesi de Bursa’da yaşayan Sağlık Bakan Yardımcısı Halil Eldemir de alınan sürecin yönetilmesinde etkili şekilde yer aldı, bu büyük mücadelenin önemli bir parçası oldu.
Bu noktada…
Şunu özellikle vurgulamak gerekiyor:
Yaşamını yitirenlerin sayısının 600’e yaklaştığı İran’dan Türkiye’ye tek bir koronavirüs vakası gelmemişse, bunda sınırda alınan önlemlerin çok önemli etkisi olduğunu unutmamak gerekiyor.
Gürcistan’dan Irak’a kadar olan bölgedeki 13 sınır kapısına kurulan sahra hastaneleri sorumluluğu da, yıllarca Bursa’ya sağlık alanında yönetici olarak hizmet eden Dr. Osman Ayyıldız ve yine aralarında Bursalı doktorların yer aldığı ekibinde.
İşte…
Tüm bunların ışığında, eski bir dost olan Sağlık Bakan Yardımcısı Halil Eldemir’i arayıp kutladık.
O da Bursa’ya şu mesajı verdi:
“Sağlık Bakanlığı olarak her türlü tedbiri almaya gayret ediyoruz. Vatandaşlarımız paniğe kapılmadan ve tedirgin olmadan Bakanlığımızın açıklamalarını izlemeye devam etsinler, tavsiyeleri dikkate alsınlar.”