Koronavirüsle mücadele kapsamında Yıldırım Belediyesi, ilçede bulunan hastanelerin çevrelerinde düzenli ilaçlama yapıyor

YILDIRIM BELEDİYESİ HASTANE ÇEVRELERİNİ İLAÇLAMA
YILDIRIM BELEDİYESİ HASTANE ÇEVRELERİNİ İLAÇLAMA

Her şey ortada… Dünyada koronavirüs tehlikesini ciddiye alıp ilk harekete geçen, kamuoyunu sürekli bilgilendirip güven veren Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca oldu.
Biz de, izlenimlerimizi 29 Şubat günü bu sayfalarda paylaştık.
Dahası…
Ekibindeki Bursa kadrolarından Bakan Yardımcısı Halil Eldemir ve 9 sınır kapısında kurulan sahra hastanelerinin sorumluluğunu üstlenen Dr. Osman Ayyıldız’la ilgili bilgileri de paylaştık.
Türkiye işi bu kadar sıkı tutunca, koronovirüs etkili olamadı. Sosyal medyadan yayılan söylentilerle “sanki virüs çıksa rahatlayacakmış” izlenimi verenler de arzuladıkları panik havasını oluşturamadılar. Sonrasında tek bir vakaya rastlanıldığını yine Sağlık Bakanı Koca açık yüreklilikle açıkladı ve panik havasının önüne geçti.
İşte…
O önlemlerin bir uygulamasını Yıldırım Belediyesi yapıyor. Başta Yüksek İhtisas Eğitim ve Uygulama Hastanesi olmak üzere tüm hastanelerin çevresini sürekli ilaçlayan, virüsün üreyebileceği noktaları tespit edip ortadan kaldıran Yıldırım Belediyesi de övgüyü hak ediyor.