Helal olsun Geçit Basket’e… Federasyon kararından önce antrenmanları iptal etti, cezayı göze alıp maça çıkma kararını oyuncuya bıraktı

GEÇİT BASKET KARARI KAMUOYU DUYURUSU
GEÇİT BASKET KARARI KAMUOYU DUYURUSU

Bursa basketbolunu 2. Lig’de başarıyla temsil eden ve esnaf takımı olan Geçitspor koronavirüsün yayıldığı süreçte, çok kritik ve örnek bir karar aldı.
Üstelik…
Futbol ve basketbol liglerinde maçlarının oynatılma kararlarına koronavirüs riskleri nedeniyle tepkilerin geldiği bir süreçte, Geçit Basket’in kararı çok önemli.
Dikkat çekilen şu:
“Sporcularımız virüsle enfekte olsa dahi, belki hiçbir hastalık belirtisi göstermeden hastalıklarını atlatacaklar; fakat kuvvetle muhtemel, farkında dahi olmadan hastalığı evlerine ve evlerindeki büyüklerine taşıyacaklar.”
Karar da şu:
“Koronavirüs tehlikesi ülkemizde devam ettiği sürece antrenmanlarımızı durdurduğumuzu, Türkiye Basketbol Federasyonumuzun maç takviminde gözüken maçlarla ilgili oynama inisiyatifini oyuncularımıza bıraktığımızı, Federasyonumuzun vereceği tüm kararları peşinen ve saygıyla kabul ettiğimizi tüm basketbolseverlere duyururuz.”
Bu durudan 1 gün sonra, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu başkanlığında yapılan toplantıyla futbol, basketbol ve voleybol ligleri ertelendi.