Bursa siyasetinin iki güçlü ve belirleyici ismi Ankara’da buluştu, Bursa’yı masaya yatırdı… Hızlı treni ve kent içi trafiği konuştular, umut verdiler

HAKAN ÇAVUŞOĞLU VE İSMET BÜYÜKATAMAN ANKARADAKİ BURSA BULUŞMASI HIZLI TREN KENT İÇİ TRAFİK
HAKAN ÇAVUŞOĞLU VE İSMET BÜYÜKATAMAN ANKARADAKİ BURSA BULUŞMASI HIZLI TREN KENT İÇİ TRAFİK

Fotoğrafta… AK Parti’nin bu dönem Bursa’daki siyasi lideri konumunda olan, geçmiş dönem Başbakan Yardımcılığı yapan AK Parti Bursa Milletvekili ve TBMM İnsan Hakları Komisyonu Başkanı Hakan Çavuşoğlu ile MHP’nin Bursa’daki belirleyicisi olan MHP Bursa Milletvekili ve MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman var.
Bir anlamda…
Cumhur İttifakı’nın iki ortağının Bursa’daki iki güçlü ismi bir araya geliyor.
Buluşma…
MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, TBMM İnsan Hakları Komisyonu Başkanı Hakan Çavuşoğlu’nu ziyaretiyle gerçekleşiyor.
Birbirlerini iyi tanıyan iki dost siyasetçi olarak oturup Bursa üzerine sohbet ediyorlar. Daha çok da Bursa’nın iki temel problemi üzerine konuşuyorlar.
Bu noktada…
Büyükataman, 21 Kasım 2019 günü bu sütunlarda “Büyükataman’ın hızlı tren uyarısı: Artık sabırları taşırıyor, çözülmeli” başlığıyla yayınladığımız açıklamasını anımsatıp kulağımızı çınlatıyor ve görüşünü tekrarlıyor:
“Bu projenin artık tehire tahammülü yok. Halledilmesi hususunda tolerans kalmadı. Hızlı tren mi, yük treni mi tartışmalarını okuyorum. Siyaset kurumu bu meseleyi halletmeli ve Bursa hak ettiği hizmetleri görmeli.”
Sonrasında…
“Şehir içi trafik de yine Bursa için önemli konu. Acil olarak bir şeyler yapılmalı” deyince, Çavuşoğlu da bilgilendirme yapıyor:
Bir…
“Hızlı tren konusunda projede bir değişiklik olmadı. Yani, hızlı tren olarak proje devam ediyor. Birtakım aksamalar oldu elbette, ama bitirilmesi için yoğun bir çabamız var. Bizler de bu çalışmanın takipçisiyiz.”
İki…
“Şehir içi trafik için de Büyükşehir belediyemiz projeler hazırlıyor. Bir yandan da metronun Şehir Hastanesi’ne kadar uzatılması için Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatıyla Ulaştırma Bakanlığı hazırlık yapıyor.”
İki dost siyasetçi, Cumhur İttifakı’nın 2 Bursa Milletvekili olarak Ankara’daki Bursa buluşmasında 1 saati aşkın Bursa’yı konuşuyorlar.
Elbette…
Konuştukları yalnızca bu 2 temel konu değil. Bursa’ya ve önümüzdeki sürece yönelik bazı konulara ilişkin olarak da görüş alışverişi yapıyorlar.
Çavuşoğlu’nun TBMM’deki makamında yapılan görüşmenin sonunda fikir birliğine varmış olarak da ayrılıyorlar.