Ankara’daki toplantıda AK Parti Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir sürpriz yaptı ve ayağa kaldırıp tanıttığı Mudanya İlçe Başkanı İnci Söğütlü’yü “Gel bakalım İnci” diyerek kürsüye davet etti

AK PARTİ MUDANYA İLÇE BAŞKANI İNCİ SÖĞÜTLÜ TEŞKİLAT BAŞKANI ERKAN KANDEMİR DAVETİYLE ANKARA İLÇE BAŞKANLARI TOPLANTISIRNDA KONUŞTU
AK PARTİ MUDANYA İLÇE BAŞKANI İNCİ SÖĞÜTLÜ TEŞKİLAT BAŞKANI ERKAN KANDEMİR DAVETİYLE ANKARA İLÇE BAŞKANLARI TOPLANTISIRNDA KONUŞTU

Toplantı… AK Parti Genel Merkezi’nde yapıldı. Düzenleyen de AK Parti Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir’di. Salonda da Bursa’nın yanı sıra Balıkesir, Bilecik, Çanakkale, Edirne, Kahramanmaraş, Kırklareli, Kocaeli, Sakarya, Tekirdağ, Yalova illerinin İl Teşkilat Başkanları ile bu illere bağlı ilçelerin başkanları ve ilçelerdeki geçmiş dönem başkanları vardı.
Bursa’dan…
İl Teşkilat Başkanı Ömer Aybar başkanlığında 100’e yakın ilçe başkanı ve eski ilçe başkanı katıldı. Salondaki toplam katılım da 2 bine yakındı. Kandemir de ilçe başkanlarına soruları yanında, farklı bir müzakere uyguladı.
O yöntemle…
Tüm katılımcıların adlarının bulunduğu arama motoru benzeri sistemden 3 ilçe başkanının adı kurayla belirlendi. Onlar da düşüncelerini paylaştılar.
Tam bu sırada…
Kandemir’in kürsüden “İnci burada mı?” diye seslenince AK Parti Mudanya İlçe Başkanı İnci Söğütlü çevresine baktı.
“Acaba bana mı sesleniyor, başka bir İnci mi var, yoksa ekibinden birini mi çağırıyor?” diye düşünürken, yanında oturan İl Teşkilat Başkanı Ömer Aybar dönüp “İnci seni soruyor” dedi. Ardından da “Burada, burada” diye seslendi.
Sögütlü de “Buradayım” deyince, Kandemir kürsüden “Ayağa kalk da herkes görsün” diye devam etti.
Sonra da…
“Çoğunuz bilmiyorsunuzdur, İnci Başkanımız daha yeni doğum yaptı, ikiz bebekleri oldu” dediğinde salondan alkış yükselirken, davetini de yaptı:
“Gel bakalım İnci… Kürsüye gel de düşüncelerini bize anlat.”
Açıkçası…
Kurayla belirlenip kürsüye çıkan ve Kandemir tarafından soru yöneltilen ilçe başkanları dışında bu davet büyük bir sürpriz oldu. Sögütlü de beklemediği için çok şaşırdı.
Kürsüden de…
Siyasete nasıl başladığını ve hangi görevlerde bulunup neler yaptığını anlattıktan sonra konuşmasını şöyle bitirdi:
“Kadınların ve gençlerin siyasette önünü açan Sayın Cumhurbaşkanımız sayesinde buradayız. Kendisine kadınlar adına teşekkür ediyorum.”
Devam etti:
“Huzur ve sükûnet içinde teşkilatların yanında, bizim de arkamızda olan İl Başkanımız Sayın Ayhan Salman’a ve bizlerle sürekli ilgilenen İl Teşkilat Başkanımız Sayın Ömer Aybar’a da çok teşekkür ediyorum.”