“Biz bu davaya nefer olduk, yine neferiz” diyen Recep Altepe’nin yeni partilere mesajı: Bölününce değil, bütünleşince siyaset sonuç verir

RECEP ALTEPE
RECEP ALTEPE

Siyasi bir kültürden geliyor… Refah Partisi kadrolarında başladı, İl Yönetim Kurulu Üyeliği ve Parti Müfettişliği gibi görevlerde bulundu. Bursa kamuoyu ise Recep Altepe adını Fazilet Partisi’nde Yıldırım ve Büyükşehir Belediye Meclisi Üyesi olduğu dönemde tanıdı.
Özellikle…
Ramazan Altunöz’ün belediye başkanlığı döneminde Yıldırım Belediye Meclisi’nde eleştirmekten çok yol gösteren ve öneren tarzıyla dikkat çekti.
Sonrasında…
2004-2009 döneminde AK Parti’den seçilip Osmangazi Belediye Başkanlığı yaptı. 2009 ve 2014’te yine AK Parti’den Büyükşehir Belediye Başkanı seçilirken, üst üste 2 kez seçilen ilk Büyükşehir Belediye Başkanı oldu.
Fakat…
İkinci dönemini tamamlayamadan 23 Ekim 2017’de görevinden ayrıldı.
Aktif olarak siyasetin içinde değil, ama eski belediye başkanı olarak her yerde görülüyor. Esnaf ziyaretleri yapıyor, açılışlara katılıyor.
Son günlerde…
Yeni partiler gündeme geldiğinde, her yerde görünmesinden kaynaklanan siyasi merakla Recep Altepe’nin ne yapacağı konuşulur oldu.
Biz de açık açık kendisine sorduk.
“Ne partisi?.. Ben ekmek partisindeyim, kendi işimle uğraşıyorum” diye başladı ve şunu söyledi:
“İşlerimi geliştirebileceğim bir süreçte işyerimi kapatıp 15 yıl belediye başkanlığı yaptım. Bu süreçte kooperatiflere bile üye olmadım.”
Devam etti:
“Şimdi sermayesiz bir şekilde çevreye dayalı işler yapmaya uğraşıyorum. Güneş enerjisi santralı kuruyorum, lift imalatı yapıyorum. Biri 1.5 yıllık, diğeri 5-6 aylık işyerlerim var. Kendi işlerime bakıyorum.”
Sonra da…
Hakkındaki spekülasyonları sonlandırdı:
“Bir yere gitmiyorum, hatta aklımın ucundan bile geçmez. AK Parti’ye hizmet ettim. 1978’den beri hiçbir zaman görev istemedim, partim bana ne görev vermişse yerine getirdim. Şimdi de AK Parti’nin sade bir üyesiyim.”
Ardından…
“Biz bu davaya nefer olduk, yine neferiz. 60 yaşından sonra da oyuncak olacak halimiz yok” dedi ve şu mesajı verdi:
“Bölününce değil, bütünleşince siyaset sonuç veriyor. Kim çıkıyorsa, kim nereye gidiyorsa siyaseten boyunun ölçüsünü alır.”