Toplumun siyasette arzuladığı tablo bu… Partileri farklı, ama ilçeleri için bir araya geldiler

ZAFER IŞIK MEHMET UĞUR SERTASLAN BEKİR AYDIN REKTÖR PROF DR AHMET SAİM KILAVUZ ZİYARETİ
ZAFER IŞIK MEHMET UĞUR SERTASLAN BEKİR AYDIN REKTÖR PROF DR AHMET SAİM KILAVUZ ZİYARETİ

Fotoğrafa uzun uzun baktık… Çünkü, siyasette farklı partilerden seçilmişlerin bir araya gelmelerine, özellikle de ortak amaçlar için birlikte hareket etmelerine pek alışkın değiliz.
Daha doğrusu, böyle bir tabloya hasret kaldık.
İşte…
Uzun uzun baktığımız o fotoğraf, Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz’a yapılan bir ziyareti yansıtıyor.
Fotoğrafta…
Rektör Hoca makamında. Önündeki koltukta AK Parti Bursa Milletvekili Zafer Işık oturuyor. Tam karşısında CHP’den seçilen Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan var. Onun yanında da AK Parti’den seçilen Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın yer alıyor.
Yanı sıra…
Rektör Yardımcıları da bu görüşmenin birer parçası olarak fotoğraftalar.
Yani…
İki farklı partiden seçilen iki komşu ilçenin belediye başkanları ve iktidar partisi milletvekili birlikte Rektör’ü ziyarete gitmişler. Ortaya da hem siyaseten çok önemli, hem de sosyal ilişki adına özel bir tablo çıkmış.
Bunun üzerine…
AK Parti Bursa Milletvekili Zafer Işık’ı arayıp ziyaretin amacını sorduk. Söze, “Doğru bir heyet oldu” diye başladı.
Ardından…
“Belediye başkanlarımız farklı partilerden seçilmiş olabilirler, ama Gemlik ve Orhangazi olarak ortak bir bölgeyi temsil ediyoruz. Parti rozeti seçim sandığında kaldı, birlikte hareket ediyoruz” dedi ve şu bilgiyi verdi:
“Uludağ  Üniversitemizin hem Gemlik’te, hem Orhangazi’de yerleşkeleri var. Bölgenin belediye başkanları ve milletvekili olarak bu yerleşkelerdeki öğrenci kardeşlerimizin sorunlarını belirleyip eksikleri öğrenmek istedik.”
Şunu vurguladı:
“Rektör Hocamızla çok verimli bir görüşme gerçekleştirdik. Çok yararlı bir istişare oldu. Gemlik ve Orhangazi belediye başkanlarımız bu eksikler konusunda üzerlerine düşeni yapacaklar.”
Sonra da…
Arkadan gelecek büyük adımı açıkladı:
“Bu ilk adımdı. Yerleşkelerdeki eksikler tamamlanıp sorunlar giderildikten sonra bölgemize üniversite kurulması için daha da genişletilmiş bir siyasi ekiple harekete geçeceğiz. Fakat şu anda o aşamada değiliz.”