Meclis’te Bursa yatırımları zirvesi… Çavuşoğlu “Sıkıştığımız yerde yardım isteyeceğiz” dedi, Cumhurbaşkanı “Hizmetleri Bursa alıyor” karşılığı verdi

CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN HAKAN ÇAVUŞOĞLU BURSA HEYETİ TBMM MECLİS BULUŞMASI
CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN HAKAN ÇAVUŞOĞLU BURSA HEYETİ TBMM MECLİS BULUŞMASI

Her salı… Genel kurul çalışmaları yanında siyasi partilerin Grup toplantılarına evsahipliği yapan TBMM’de salı günü biraz daha farklı yoğunluk vardı.
O da…
AK Parti Grup Toplantısı’nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın üst kata çıkıp rahatsızlığı nedeniyle bir süredir Meclis çalışmalarına katılamayan, Grup Toplantısı da yapmayan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile görüşmesiydi.
TBMM’nin bir balkonunda gerçekleşen sohbet sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan yeniden alt kata indiğinde karşısında Bursa heyetini buldu.
Başta…
Bursa Milletvekili ve TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Başkanı Hakan Çavuşoğlu olmak üzere AK Parti Bursa milletvekilleri, İl Başkanı Ayhan Salman, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ile ilçelerin AK Parti’li belediye başkanları bir anda Cumhurbaşkanı’nın çevresini sardılar.
Söze de…
Geçmiş dönem Başbakan Yardımcısı olan Çavuşoğlu girdi:
“Sabah Gençlik ve Spor Bakanımızla birlikteydik. Bakanlık olarak Bursa’da yapacakları yatırımlarla ilgili protokol imzaladık. Sayın Bakanımız Dr. Mehmet Kasapoğlu’na teşekkür ediyorum, merkez ve ilçelerimize yapacağı yatırımla Bursa’yı sporun merkezi haline getireceğiz.”
Devam etti:
“Yine Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum’u geçenlerde Bursa’mızda ağırladık. Yapmak istediğimiz tüm projelere Bakanlık olarak destek verdi. Bursa’nın tarihi değerlerini ortaya çıkarıp daha yaşanabilir bir kent olması için Bakanlık olarak da bazı yükümlülükler üstlendi.”
Sözlerini…
“Sizin bilginiz dahilinde Sayın Bakanlarımızın Bursa’mıza ilgilerini ve desteklerini görmekten mutluluk duyuyoruz. Bu imkanı bize sağladığınız için teşekkür ediyoruz.”
Anlatılanları…
Gülümseyerek dinleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan ise şunu söyledi:
“Bursa bizim için önemli. Hizmetleri Bursa alıyor.”
Bunun üzerine…
Çavuşoğlu önümüzdeki sürece ilişkin bilgi verdi:
“Daha fazla ne yapabiliriz diye sürekli çalışıyoruz. Bunlar için de fırsat buldukça gelip size bilgi arz edeceğiz, ama sıkıştığımız yerde de yardım talep edeceğiz.”