Kılıçdaroğlu projelerini dinlediği Mudanya Belediye Başkanı Türkyılmaz’a destek ve moral verdi: Desteğimle her zaman yanınızdayım

CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU VE MUDANYA BELEDİYE BAŞKANI HAYRİ TÜRKYILMAZ
CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU VE MUDANYA BELEDİYE BAŞKANI HAYRİ TÜRKYILMAZ

Aslında… CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz arasında gözlenen bağ yeni değil.
Bu bağ…
Geçen dönem oluştu. 31 Mart seçimi öncesi Türkyılmaz’ın yeniden Mudanya Adayı gösterilmemesi için yoğun girişimlere Kılıçdaroğlu kulak vermedi.
Sonrasında…
Aralarındaki bağ da giderek güçlenen bir diyaloğa dönüştü.
Nitekim…
Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz sık sık Ankara’ya gidiyor ve neredeyse her gidişinde Kılıçdaroğlu’nu da ziyaret ediyor.
Bu ziyaretlerde de hem Mudanya’da yapılanları anlatıyor, hem projeleri hakkında bilgi veriyor.
Yine öyle oldu…
CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu ile birlikte Kılıçdaroğlu’nu ziyaret ettiğinde geniş kapsamlı bir bilgilendirme yaptı.
Önce…
Mudanya’da ilk kez düzenlenen Kitap Fuarı hakkında bilgi verdi.
Özellikle de…
Suriyeli sığınmacıların sorunlarıyla çözüm önerilerinin masaya yatırıldığı Türkiye’nin Dış Politikası ve Mültecilik-Gelenler, Gidenler ve Kalanlar temalı fuar sonuç bildirgesini takdim etti.
Ardından…
Tarihi Kentler Birliği  tarafından Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma konulu proje yarışmasında Myrleia Antik Kentie Arkeoparkı ile Tirilye Sanat Evi ve Kumyaka Çevre Sağlıklaştırma projelerine verilen Jüri Özel Ödülü’nü anlattı. Tarihi kent kimliğini korumak için attıkları adımları hakkında bilgi verdi.
Yanı sıra…
Yıldıztepe Sosyal Yaşam Merkezi, Zübeyde Ana Çocuk Akademisi, Taş Mektep Resterasyonu, Kumyaka Çevre Sağlıklaştırma Projesi, Myrleia Arkeoparkı projelerindeki son durumu görseller eşliğinde anlattı.
Sonra da…
Temelini Kılıçdaroğlyu’nun attığı Zübeyde Ana Çocuk Akademisi açılışına davet etti. Kılıçdaroğlu da açılış daveti için “Seve seve gelirim” dedikten sonra şunu söyledi:
“Hayri Başkan, Mudanya Belediyesi olarak sosyal demokrat belediyeciliğin en güzel örneklerini veriyorsunuz. Projeler çok güzel, ben de desteğimle her zaman yanınızdayım. Genel Merkez olarak destekliyoruz.”