Bursa siyasetinde sürpriz karar… AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Gülten Kapıcıoğlu ikinci kez affını istedi, bu defa kabul edildi

AK PARTİ İL KADIN KOLLARI BAŞKANI GÜLTEN KAPICIOĞLU
AK PARTİ İL KADIN KOLLARI BAŞKANI GÜLTEN KAPICIOĞLU

Şunu iyi anımsıyoruz… 2018 genel seçimi öncesi milletvekili adayı olduğunda AK Parti Kadın Kolları Genel Başkanı Lütfiye Selva Çam ile görüşüp “İl Kadın Kolları Başkanlığı ve adaylık bir arada yürümeyebilir, affımı istiyorum” demiş, fakat “Hayır, devam et” cevabı almıştı.
Cuma akşamı…
“Gülten Hanım istifa etmiş” denildiğinde, geçen yılki görüşmeyi bildiğimiz için pek olabilir gelmedi. Zaten cumartesi sabahı “Etmemiş” haberi geldi.
Ardından da sosyal medyada İl Kadın Kolları’nın “Başkanımızla birlik ve beraberlik içinde çalışmaya devam ediyoruz” paylaşımlarını gördük.
Ne var ki…
AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Gülten Kapıcıoğlu’nun görevinden ayrıldığı haberleri yeniden şiddetlenince bu kez “İstifa mı ettiniz?” diye sorma gereği duyduk.
Şu cevabı verdi:
“Şu anda Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı ve Başkanvekili olarak yoğun bir çalışma ortamım var. Özellikle Başkan Danışmanlığı teknik çalışma gerektirdiği için çok zaman ayırmayı gerektiriyor”
Şunu vurguladı:
“Bu yoğunluk nedeniyle AK Parti Kadın Kolları Genel Başkanımız Sayın Lütfiye Selva Çam ve İl Başkanımız Sayın Ayhan Salman’la görüşüp bir kez daha affımı istedim.”
Düşüncesi şu:
“Partimizin önünde kongre süreci var. Bu süreçte görevlendirilecek yeni bir arkadaşın kadrosunu kurup kongrelerde devam etmesinin daha sağlıklı olacağını düşünüyorum. Partimin bir parçasıyım ve desteğe hazırım.”
Babası rahmetli Kazım Kapıcıoğlu ve amcası rahmetli Faik Kapıcıoğlu çok sevip değer verdiğimiz iki büyüğümüzdü.
Ailesini iyi tanıdığımız Gülten Kapıcıoğlu siyasete yönelip AK Parti’de Sedat Yalçın döneminde il Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev aldı. 2014 seçiminde Karacabey Belediye Meclisi’ne seçildi, Büyükşehir Belediye Meclisi’ne geldi ve İmar Komisyonu Başkanlığı yaptı,
28 Haziran 2016’dae atandığı AK Parti İl Kadın Kolları Başkanlığı döneminde önce 15 Temmuz olayını yaşadı, sonra referandum, genel seçim, kongre ve yerel seçim süreçleri yaşadı.
Kulağımıza gelenlere göre…
Yerine kimin gelmesi yönünde arayışlar da hemen başladı. Öncelikle de İl Başkanı Salman’ın fikri alındı, milletvekillerine önerileri soruldu.