Bursa’nın yeni Emniyet Müdürü olarak eski bir tanıdık geliyor: Diyarbakır Emniyet Müdürü Tacettin Aslan

1 DİYARBAKIR EMNİYET MÜDÜRÜ TACETTİN ASLAN
1 DİYARBAKIR EMNİYET MÜDÜRÜ TACETTİN ASLAN
DİYARBAKIR EMNİYET MÜDÜRÜ TACETTİN ASLAN

Eğer… Ankara’da görevlendirilmeseydi, Osman Ak yaşı dolduğu için Bursa Emniyet Müdürlüğü’nden emekli olacaktı. Emniyet Genel Müdürlüğü’nde Daire Başkanı atanınca bu tehlike geçti, şimdi Vali olması bekleniyor,
Bir yandan da…
Osman Ak’ın 1 ay önce veda edip gittiği Bursa’ya kimin yeni Emniyet Müdürü olarak geleceği üzerine spekülasyonlar yapılıyor.
Kulağımıza farklı kulis notları geliyor.
Özellikle…
Bursa’da değişik rütbe ve makamlarda görev yapan ve Emniyet Müdürü olarak illerde sorumluluk üstlenenler mercek altında.
Çünkü…
Ankara’nın yaklaşımında “Bursa’yı bilen” bir isim arayışı öne çıkıyor.
Gerçi…
Geçen süreçte bazı isimler gündeme geldi. Kuşkusuz hepsi değerli ve hepsinin geçmişinde ya Bursalı olmak, ya da Bursa’ya hizmet etmiş olmak var.
Bu noktada…
Ankara’dan kulağımıza gelenlere göre, anılan isimlerden biri son günlerde öne çıktı: Diyarbakır Emniyet Müdürü Tacettin Aslan.
Bilinen kadarıyla…
Aslan’ın iki yönden Bursa ile bağlantısı var.
Birincisi…
1999-2002 yılları arasında, önce Aydın Genç, sonra da Reşat Altay döneminde Emniyet Amiri rütbesiyle Güvenlik Şube Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. O dönemin Güvenlik Şube Müdürü ise Naci Kuru’ydu.
İkincisi…
Tacettin Aslan aslen Kırklareli Babaeski doğumlu, fakat eşi İnegöllü,  o bakımdan Bursa ile aile bağlantısı da var.
Şu sıralar…
Ankara bürokrasisi İstanbul seçimine odaklandığı için atamaya ilişkin karar henüz ilgili ve yetkili makamlarda verilmedi. Muhtemelen bayramdan sonra yeni bir kararnameyle atamanın yapılması bekleniyor.
Fakat…
Eski bir tanıdık olan Diyarbakır Emniyet Müdürü Tacettin Aslan’ın adı, Bursa’nın yeni Emniyet Müdürü olarak öne çıktı ve konuşulmaya başlandı.