Başkan Aktaş “Seçim bitti, artık icraat zamanı” dedi ve yeni dönem için ‘canla başla’ kolları sıvadı

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ALİNUR AKTAŞ
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ALİNUR AKTAŞ
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ALİNUR AKTAŞ

Söze başlarken… “Her seçimin kendine göre havası var” dedi. 31 Mart seçimi farklılıkları arasında tanıtımın sosyal medya ve dijitale döndüğünü anımsattı.
Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın çekişmeli seçim yarışına bakışı da şu:
“İttifaklar ve partilerin toplu hareket etmesi nedeniyle başa baş geçeceği belliydi. Nefes kesen gizemli bir seçim olacağı gerçekti.”
Ardından…
17 aylık görevin kendisi için avantaj olduğunu vurguladı ve şu mesajı verdi:
“Seçim bitti, artık icraat zamanı. Bize sık sık Ankara yolu gözüküyor.”
Bu noktada…
Seçim öncesi evlere dağıttıkları beyannamenin yol haritası olduğunu, ekonomik durum dahil mazeretleri asla kabul etmeden sözlerini yerine getireceklerini söyledi.
Üstelik…
Bunları gerçekleştirmek üzere altyapı oluşturmaya da başlamış.
Nitekim…
AK Parti’nin en büyük belediyesi olduklarını anımsatıp Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu süreçte kendisini 11 kez arayıp bilgi aldığını, seçimden 4 gün sonra “Yol haritanla ilgili çalışsan iyi olur” dediğini aktardı.
Sonra da Kızılcahamam’daki görüşmelerle ilgili bilgilendirme yaptı:
“Büyükşehir Belediye Başkanları olarak hem tek tek, hem toplu görüşmede vergi payları dağıtımında nüfus kriteri önerdik. Bazı şirketlerin merkezleri İstanbul olduğu için Bursa’nın yıllık 300 milyon lira kaybı var.”
Ayrıca…
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’la 2 saatlik görüşmede dile getirilen konuları trafik-ulaşım ve imar-şehircilik başlıklarıyla tanımladı.
Özellikle…
Şehircilik konusunun Cumhurbaşkanı ile görüşmede öne çıktığını söyledi:
“Sayın Cumhurbaşkanımız, şehir merkezinde hiçbir şekilde yüksek yapı istemediğini söyledi, mahalle kültürüne önem vermemizi istedi. Kentsel dönüşümün de kaç kat ve yoğunluğun ne kadar olacağını sordu.”
Yine…
Geçmişteki borçların yapılandırılmasını istediğini, şehircilikteki büyüme hamlelerini anlattığını, Bursa’nın fethi ve Osman Gazi’nin devlet töreniyle anılmasını önerdiğini ifade etti.
Gündeme getirdikleri arasında, bazı projelerin merkezi idare tarafından üstlenilmesi de var.