Nilüfer Kent Konseyi Emekliler Meclisi’nden en güzel etkinlik: Kitap Atölyesi topladığı kitapları Türkiye’nin her yerine dağıtıyor

NİLÜFER KENT KONSEYİ EMEKLİLER MECLİSİ
NİLÜFER KENT KONSEYİ EMEKLİLER MECLİSİ

Ziyarete… Nilüfer Kent Konseyi Başkanı Yazar Fehmi Enginalp’le birlikte geldiler. Nilüfer Kent Konseyi bünyesinde oluşturulan Emekliler Meclisi Başkanı Dursun Keskin ile yürütme kurulu üyeleri Mustafa Nacar, Yeşim Erkmenuğur, Oya Erkonuk, İbrahim Malçok’u dinlerken, çok etkilendik.
Çünkü…
Bize göre en güzel etkinliği onlar yapıyorlar. Nilüfer Kent Konseyi Emekliler Meclisi bünyesinde kurdukları Kitap Atölyesi’ne okunmuş-okunmamış her türlü kitap topluyorlar. Muhtarlıklar aracılığıyla yapılan bağışları, İhsaniye’de Nilüfer Belediyesi’nin tahsis ettiği yerde ayrıştırıp ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyorlar.
Bu yolla…
15 ton kitap toplamışlar, ayrıştırdıktan sonra 800’ü bireysel yayın olmak üzere 1 yılda 15 bin kitabı Türkiye’nin her yerine kargoyla yollamışlar. Önceki yıl da 21 bin kitaba ulaşmışlar.
Anaokulundan üniversiteye hazırlığa kadar tüm sınıflara ait ders kitapları yanında romanlar da var. Köylerde bugüne kadar 6 kütüphane kurmuşlar, 7. kütüphanenin yolda olduğunu söylediler.