AK Parti’nin Kızılcahamam Kampı’nda Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan belediye başkanlarına yeni dönem için yol haritası

AK PARTİ KIZILCAHAMAM KAMPI BURSA GRUBU
AK PARTİ KIZILCAHAMAM KAMPI BURSA GRUBU

Önce… Canlı yayında düşüncelerini ve beklentilerini paylaştı. AK Parti’nin Kızılcahamam Kampı’ndaki değerlendirme toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gündeminde belediyelerde yeni dönem vardı.
Ana hatlarıyla…
Belediye başkanlarına uyarılarda bulunurken; yeni dönemde nasıl çalışmalar yapmaları gerektiğini, davranışlarının nasıl olması gerektiğini, belediye yönetimlerini nasıl ele almaları gerektiğini anlattı, şeffaf davranmalarını istedi.
Sonra…
AK Parti’li Büyükşehir Belediye Başkanlarını teker teker kabul edip baş başa özel görüşmeler yaptı. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş bu görüşmede yeni dönem projelerini aktarıp finans desteği istedi.
Ardından başkanları bu kez topluca kabul etti ve Bakanlarla bir araya getirdi.
Orada da…
Baş başa görüşmede kendisine aktarılan kimi sorunları doğrudan Bakanlara iletip çözüm istedi ve yer yer nasıl bir yol izleneceğine dair uyarılarda bulundu.
İşte…
Büyükşehir Belediye Başkanları ile hem baş başa görüşmesinde, hem toplu kabulünde Cumhurbaşkanı Erdoğan önemli mesajlar vermenin yanında başkanlara yeni dönemde yol haritası çizdi.
Bunun dışında…
Genel başkan yardımcıları toplantıda kürsüye gelip değerlendirmeler yaptılar.
Örneğin…
Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki ayrıntılı sunumunda nasıl belediye başkanı olmaları gerektiğini anlattı. Şeffaf olmalarını isterken, özellikle imar uygulamalarına yönelik ciddi uyarılar yaptı.
Çevre Şehir ve Kültür Başkanı Çiğdem Karaaslan’ın gündeminde çevreci yaklaşımlar ve “medeniyet olma noktasında şehirlerin rolü” vardı.
Toplantıda…
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu belediyelerin işleyişleriyle ilgili paylaşım yaparken “kayyum belediyeciliğinin Türkiye’ye neler getirdiğini ve neler kazandırdığını” anlatıp HDP belediyeciliğinden kötü örnekler verdi.
Bu arada…
Belediyelerle ilgili yapılacak çalışmalar konusunda da başkanları bilgilendirdi.
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ise örnekler verdiği akıllı şehirler anlayışını bu dönem en üst seviyeye taşıyacaklarını söyledi.
İkinci gün de Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak da ekonomide atılan adımlara ilişkin sunum yaptı.