Millet İttifakı umutlandı, son hamleye hazırlanıyor… Kılıçdaroğlu’nun 28 Mart’taki Bursa mitingi Akşener’le ortak mitinge dönüşebilir

MERAL AKŞENER İLÇE TURU NOKTA MİTİNGİ
MERAL AKŞENER İLÇE TURU NOKTA MİTİNGİ

Pazartesi günü… İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in ilçelerde ziyaret ve nokta miting programları vardı. Geziyi takip eden İYİ Parti’li dostlarla konuştuk. Son derece gerçekçi bir tablo çizerek izlenimlerini paylaştılar.
Dediler ki:
“Karacabey, Orhangazi, İznik ve Yenişehir’de meydan çok kalabalıktı. Meral Hanım da dolu meydanları görünce moral buldu, umutlandı.”
Şunu da eklediler:
“Millet İttifakı’nın İnegöl’de İYİ Partili başarılı bir adayı var. Tanıyan herkes ondan sürpriz bekliyor. Fakat Akşener’in mitinginde meydan diğer ilçeler gibi değildi, eksik kaldı.”
Ardından…
Ankara kökenli başka bir duyum kulağımıza geldi.
Denilen şu:
“28 Mart’ta CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Bursa’da büyük meydan mitingi var. Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti lideri Akşener geçen hafta ortak mitingler yaptılar ve başarılı da oldular.”
Beklenen şu:
“İzmir, Aydın, Balıkesir deneyiminden sonra Bursa’da 28 Mart’ta yapılacak Kılıçdaroğlu mitinginin Akşener’in katılımıyla ortak mitinge dönüşmesi olasılığı var.”
Öyle olunca…
İki liderin katılımıyla Bursa’da Millet İttifakı ortak mitingi olasılığını araştırdık. CHP ve İYİ Parti yönetimleriyle konuştuk.
Gördük ki…
İki partinin genel merkezleri de, yerel teşkilatları da böyle bir olasılığa soğuk bakmıyorlar. Hatta, “Biz zaten iki parti birlikte çalışıyoruz, aramızda sorun yok, güç birliği yaparak da güçlü bir miting mesajı verebiliriz” diyorlar.
Ancak…
Henüz kesinleşmiş bir durum yok. Ankara’da iki partinin genel merkezlerinde konuşulan Bursa’da ortak miting olasılığının hafta sonuna kadar kesinleşmesi bekleniyor.
Bu arada…
CHP 28 Mart’ta açıkladığı Bursa Mitingi için Gökdere Meydanı’nın tahsisini aldı. Ancak, meydan da henüz kesinleşmedi. Çünkü, CHP’nin aklında Muharrem İnce’nin doldurduğu Atatürk Stadyumu Meydanı var.
Fakat bu meydan Millet Bahçesi yapılmak üzere kapatıldığı için net bir şey söylenemiyor.

İlgili Reklamlar