Siyasetçinin toplumun değerlerine saygı göstermesini isteyen Kılıçdaroğlu Bozbey’e altın öğüt verdi: Hesap verebilir ol, kul hak yedirme

CHP BÜYÜKŞEHİR ADAY TANITIMI MERİNOS KEMAL KILIÇDAROĞLU
CHP BÜYÜKŞEHİR ADAY TANITIMI MERİNOS KEMAL KILIÇDAROĞLU

Doğaldır… CHP’nin Büyükşehir Adayı Mustafa Bozbey’in tanıtım toplantısı için Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi’ne gelenler önce AK Parti’nin aday tanıtımıyla karşılaştırma yaptı.
Ancak…
AK Parti’nin aday tanıtımıyla CHP’nin toplantısı arasında bir fark var. 2 hafta önce Osmangazi Salonu’nda AK Parti’nin ilçe adaylarının da tanıtımı vardı. CHP ise yalnızca Büyükşehir Adayı için tanıtım yaptı.
Üstelik…
CHP’nin geleneğinde bu tür büyük organizasyonlar olmadığı için alışkanlık da yok. Buna karşın, hem salon ve balkon katları, hem fuaye alanı doluydu.
En önemlisi…
Gelenlerde umut dikkat çeken en önemli özellikti. İkramıyla, kalabalığıyla CHP güzel bir organizasyon yaptı, coşkulu kalabalıkla da umudunu arttırdı.
Salonda…
Uzun yıllar merkez sağ partilerde siyaset yapmış tanıdıkları gördük. İYİ Parti de İl ve 17 ilçe yönetimiyle salona katkı yaptı. Ancak, CHP Genel Başkan Yardımcıları ve milletvekilleri gibi İYİ Parti’den de isim takdimi unutuldu.
Bu atmosfer…
Yeşil kravat takan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu keyiflendirdi. Yarım saatlik konuşmasında daha çok Bozbey’e öğütlerde bulundu.
Örneğin…
“Herkesin gelip yaşamak istediği şehir” olarak tanımladığı Bursa’da bulunmanın ayrıcalık olduğunu söyledikten sonra Bozbey’e döndü:
“O yaşadığı kenti yaşanabilir kılmak, huzur içinde yaşatmak istiyor.”
Beklentilerini de sıraladı:
“Siyasetin ve siyasetçinin toplumun tüm değerlerine saygı göstermesini istiyoruz. Bunu belediye başkanı sağlayacak. Kimseyi ötekileştirmeyecek,”
Devam etti:
“Hesap verebilir olacağız, kul hakkı yedirmeyeceğiz.”
Yoksul mahallelerden başlayarak kreşler açılmasını isteyip şunları da ekledi:
“Seçildiğin andan itibaren ya belediye ya da Türk bayrağı rozeti tak. Oy veren vermeyen ayrımı yapma. Sokaklarda insanlardan başka canlıların yaşadığını da unutma.”
Ardından…
“Rantçının değil halkın belediyesini istiyoruz” dedi ve ziyaretine gelen muhtarlara söylediklerini anımsatıp şöyle bitirdi:
“Bursa’yı Nilüfer gibi yap.”