En özel karne hediyesi… Keles ve Harmancık’tan 90 çocuk ‘Askıda Bilet’ kampanyasıyla Bursaspor-Fenerbahçe maçını izleyecek

ASKIDA BİLET KAMPANYASI İMZA TÖRENİ
ASKIDA BİLET KAMPANYASI İMZA TÖRENİ
ASKIDA BİLET KAMPANYASI İMZA TÖRENİ

Rakamları… İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger açıkladı. Bursa’da 17 ilçedeki 1.666 okulda 570 bin öğrenci ile 40 bine yakın öğretmen ve idareci 2018-2019 eğitim ve öğretim yılının ilk yarısını tamamladı.
Bir anlamda…
Öğrenciler için sömestr tatili cuma akşamından itibaren başladı.
Kuşku yok ki…
Yarıyılın sonunda öğrenciler aldıkları karneyle eğitimdeki karşılıklarını ve durumlarını gördüler. Başarılı olanlar sevinecek, başarısız olanlar üzüldü, ama bunun da ikinci yarıyılda telafi fırsatı var elbette.
Genelde…
Karne alındığında başarılı öğrencilerin ödüllendirilmesi yaygın bir uygulama. Hatta buna yönelik kampanya yapanlara bile rastlanıyor.
Bu kez…
Daha özel bir karne hediyesi söz konusu.
Anımsanacağı gibi…
Süper Lig sezonu başlarken, Uludağ Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Yunus Aydın sosyal sorumluluk hedefli askıda bilet projesiyle Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve Bursaspor Başkanı Ali Ay’a gitmişti.
Proje…
Bursaspor maçlarına gidemeyen kadınlar, özellikli gruplar, öğrenci ve çocuklar için ücreti Uludağ OSB tarafından ödenecek askıda bilet içeriyordu.
Ligin ilk yarısında Bursaspor’un iç saha maçlarında, Mutlu Çınar’ın geliştirdiği askıda bilet projesi uygulandı ve çok da ilgi çekti,
İşte…
Bu kampanya doğrultusunda, dağ yöresindeki Keles ve Harmancık ilçelerinden 90 öğrenci karne hediyesi olarak pazartesi akşamı oynanacak Bursaspor-Fenerbahçe maçına götürülecek.
Organizasyonu Uludağ OSB yaptı. Öğrencilerin Bursa’ya gelişleri ve dönüşleri için otobüsleri Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş verdi. Türk Metal Sendikası Bursa Şubesi Kadın Kolları da pazartesi akşamı dağ yöresi çocuklarına verilecek yemeği üstlendi.
Pazartesi günü Keles ve Harmancık’tan karneleri başarılı olan 90 öğrenci Bursa’ya gelip kentin tarihi ve turistik bölgelerini gezerek tanıyacaklar.
Başkan Aktaş da tarihi mekanlardan birinde çocuklarla buluşup, Bursaspor forması ve atkısı dağıtacak.
Çocuklar Bursaspor-Fenerbahçe maçını izledikten sonra ilçelerine dönecekler.