15 yıldır kendini geri planda tutmayı başardı, ama Nilüfer’de adını herkes biliyor: Turgay Erdem’in hedefi, insan odaklı yapıyı sürdürmek

CHP NİLÜFER ADAYI TURGAY ERDEM
CHP NİLÜFER ADAYI TURGAY ERDEM
CHP NİLÜFER ADAYI TURGAY ERDEM

Turgay Erdem 1998-2004 yılları arasında Mimarlar Odası Başkanı olarak Bursa için düşünce üretti, kent projelerine öncülük edip yön veren isim oldu.
Sonra…
2004 seçimlerinde CHP’den Nilüfer Belediye Meclisi Üyesi olarak gördük. Bu kez siyasi yoldan kente hizmete devam etti. 3 dönem Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’in en yakınındaki isim oldu.
Dahası…
Belediyede, Bozbey’in yükünü omuzlayıp hafifleten ekibin ilk halkasıydı. 15 yıl boyunca ön plana çıkmadı, ama Nilüfer’e yapılan her hizmetin içinde oldu.
Örneğin…
Türkiye’ye model olan arasta projesinin gerçekleşmesi için yüzlerce dernekle görüştü, ikna etti, onlarca ilin Mimarlar Odaları ile görüşüp yöresel mimari projeleri topladı ve projeyi bitme noktasına getirdi.
Olay Medya’yı ziyarete geldiğinde, biraz eski günlerden, biraz da Nilüfer’deki gelecekten söz ettik. Geri plandan öne çıkmasını anımsattığımızda “Gittiğim her yerde adımı biliyorlar, ama yüzümü tanımıyorlar” dedi ve ekledi:
“Nilüfer’de insan odaklı yapı felsefesini devam ettireceğiz. İnsanların daha rahat yaşamaları için her şeyi planlayacağız. Mahalle Konseylerimizle birlikte Nilüfer’i yöneteceğiz.”