Bursalı firmalar teknoloji ve üretimle savunma sanayinin yeni yıldızı… Savunma Sanayi Başkanlığı ilk İrtibat Bürosu’nu Bursa’ya açıyor

TBMM MİLLİ SAVUNMA KOMİSYONU SAVUNMA SANAYİ BAŞKANLIĞI ZİYARETİ
TBMM MİLLİ SAVUNMA KOMİSYONU SAVUNMA SANAYİ BAŞKANLIĞI ZİYARETİ

Aslında… Bursalı firmaların savunma sanayi üretimi için ne kadar önemli hale geldiklerini dünya 2010 yılında Vikileaks adlı internet sitesinin Amerika Birleşik Devletleri Savunma Bakanlığı’nın sembolü olan Pentagon’dan sızdırdığı belgeleri yayınlamasıyla öğrendi.
O gün…
Bursa’da üretim yapan 3 firmayı Pentagon’un izlediği ortaya çıkmıştı, ama geçen süreçte, özellikle makine alanında üretim teknolojileriyle  savunma sanayi için üretim yapan Bursalı firma sayısı  çok arttı.
Nitekim…
AK Parti Bursa Milletvekili Refik Özen’in Başkan Yardımcısı olarak görev aldığı TBMM Milli Savunma Komisyonu’nun Savunma Sanayi Başkanlığı’na yaptığı ziyarette görüşülenler arasında Bursalı firmalar da vardı.
Görüşmede…
Savunma Sanayi Başkanı İsmail Demir’in verdiği bilgiyi, Bursa Milletvekili Özen paylaştı:
“Savunma sanayinde her geçen gün daha da önemli rol alan Bursa’mızdaki sanayicilerimizin daha iyi bilgilendirilmesi ve yönlendirilmesi amacıyla SSB ilk İrtibat Bürosu’nu 2019 yılında Bursa’ya açacak.”
Gerçekten de…
Hem üreten firmalarımız, hem savunma sanayimiz açısından gelinen nokta heyecan verici.