Yüksel Özkan’ın milletvekili olmasından sonra Bal-Göç’te ‘sıkıntı’ var: Kongreden vazgeçilince yönetimden 7 kişi istifa etti

Kuruluşuna tanıklık ettiğimiz, Bursa’daki en büyük ve etkili sivil toplum örgütü olan Bal-Göç’te şu sıralarda sıkıntılı bir süreç yaşanıyor.
Sıkıntı…
Bal-Göç Genel Başkanı Prof. Dr. Yüksel Özkan’ın CHP Bursa Milletvekili seçilmesiyle başladı. O süreçte yönetim kurulu Özkan sonrası yeniden görev dağılımı yaparken olağanüstü kongre kararı aldı.
Ne var ki…
Daha sonra bu karardan vazgeçildi. İşte bu gelişme sonrası Bal-Göç Yönetim Kurulu’ndan Basri Açıkgöz, Günaydın İzmirli, Halit Çelik, Hasan Öztürk, Remzi Abdioğlu, Sabri Öztürk, Ümmü Eryılmaz istifa ederlerken dikkat çekici bir açıklama da yaptılar.
Söyledikleri şu:
“Prof. Dr. Yüksel Özkan’ın milletvekili seçilmesi sonrası yönetim içinden birden çok başkan adayı çıktı. Birlikte çalışma ortamının bozulmaması için başkanlık yarışının genel kurulda yapılması yönetimde kabul edildi. Fakat seçilememe kaygısı nedeniyle bu karar iptal edildi.”
İstekleri şu:
“Daha güçlü, daha uyumlu Bal-Göç için kararlaştırıldığı gibi olağanüstü genel kurul yapılarak yeni bir yönetim seçilmeli.”

İlgili Reklamlar