Niyazi Pakyürek’ten farklı öneri: Her şey için para toplanan camilerde, cemaatteki garibanların çocukları için burs için para toplanamaz mı?

NİYAZİ PAKYÜREK
NİYAZİ PAKYÜREK
NİYAZİ PAKYÜREK

Farklı siyasetçi denildiğinde Bursa’da akla gelen isimlerden biri kesinlikle Niyazi Pakyürek olur. Bir kere siyasette en çok okuyan özelliğini uzun yıllardır kimseye kaptırmıyor. Evindeki kitaplığı, kütüphanelerle yarışır.
İkincisi…
İnandığı konularda doğruları kesinlikle söyler ve o nedenle Bursa siyasetinin doğrucu Davut’u olarak tanınanlar arasında da ön sırada yer alır.
AK Parti Bursa Milletvekili olarak görev yaptığı dönemde Millet Mahallesi’ndeki evinde yaşamayı sürdürdüğü gibi, mahalleye minibüsle gidip gelmeye, Ankara yolculuklarını da otobüsle yapmaya devam etti.
Bu dönem Türk Parlamenterler Birliği Bursa Şubesi Başkanlığı görevi üstlendi. Geçenlerde, ses tellerinden geçirdiği ameliyat nedeniyle sesi kısıldı, ama okumayı ve fikir üretmeyi sürdürüyor.
Dikkat çektiği nokta bizce önemli:
“Camilerimizde sürekli olarak para toplanıyor. Bazen caminin onarımı için, bazen masrafları için, bazen Kur’an Kursu için, bazen Diyanet için cami cemaatinden yardım isteniyor.”
Önerisi şu:
“Bu kadar çok yardım toplayan camilerde, cemaatteki garibanların çocukları için de burs parası toplanamaz mı?”
Şunu da ekledi:
“Mahalledeki okulun müdürü, caminin imamı ve muhtardan oluşan bir komisyon kurulur, burs organizasyonu da en gerçekçi şekilde yapılır.”

İlgili Reklamlar