Kılıçdaroğlu’nun cumartesi Bursa mesaisi: Gündüz ilçeleri gezecek, gece de Bozbey’in düğününe katılacak

CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU İL BAŞKANI HNÜSEYİN AKKUŞ İL YÖNETİCİLERİ
CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU İL BAŞKANI HNÜSEYİN AKKUŞ İL YÖNETİCİLERİ

Hafta sonu… CHP’nin kuruluş yıldönümü etkinlikleri içinde Genel Merkez’de düzenlenen örgüt toplantısı vardı. Pazar günü Ankara’da yapılan toplantıda CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu il başkanlarına konuşmasında gündemdeki konularla ilgili bakışını anlatıp mesajlar verdi.
Ardından…
CHP Bursa İl Başkanı Hüseyin Akkuş pazartesi günü CHP Genel Merkezi’nde Kılıçdaroğlu ile bir araya geldi.
Görüşmede…
Akkuş öncelikle Bursa’yı anlatıp parti örgütü hakkında bilgi verdi. Sonra da yaklaşan yerel seçimlere yönelik karşılıklı olarak görüşler paylaşıldı.
Özellikle…
Gemlik ve Gürsu adaylarını belirledikten sonra 24 Haziran seçiminin gündeme gelmesiyle ilçelerde aday belirleme sürecinin kesildiğini anlattı. Şimdilerde ilçe başkanlarıyla görüşerek yeni bir süreci başlattıkları bilgisini verdi.
Dönüş yolunda konuştuğumuzda, adaylıklar konusunda profil çizmekten özellikle kaçınan Akkuş görüşmeyi tek cümleyle özetledi:
“Sayın Genel Başkanımızla düşüncelerimiz örtüşüyor.”
Bununla birlikte…
Görüşme sırasında ortaya çıkan bir programın da ön bilgisini verdi:
“Cumartesi akşamı Nilüfer Belediye Başkanımız Mustafa Bozbey’in kızını evlendirdiği düğünü var. Genel Başkanımız da Bozbey Başkanımızın bu mutlu gününe katılmak için Bursa’ya gelecek.”
Bu noktaya…
“Düğün için özel olarak gelmesi, Genel Başkanınızın Bozbey’e verdiği değeri gösteriyor. O nedenle, bence önemli” dedi ve yeni gelişmeyi aktardı:
“Geldiğinde bazı ilçelere yönelik program yapabilir miyiz diye konuştuk, Genel Başkanımız da kabul etti. Eğer o gün uygun olursa gündüz Gemlik ve Orhangazi ilçe örgütlerimizi ziyaret edeceğiz.”
Şunu da vurguladı:
“Cumartesi gündüz programında, yetiştirebilirsek İznik ilçesine ziyareti de planlıyoruz.”
Şunu da ekledi:
“Bu süreçte Genel Başkanımızı Bursa’mızda daha fazla ağırlayacağız. Kendisiyle başka programlar da planlıyoruz. Yani Bursalılar Sayın Kılıçdaroğlu’nu bu dönem daha fazla görecekler.”