Genç liderler zirvesi Bursa’da buluşuyor… Birleşmiş Milletler destekli JCI Türkiye kongresini Bursa’da yapıyor, 15 ilden 300 genç girişimci geliyor

JCI BURSA ŞUBESİ BAŞKANI İREM GÜLOĞULLARI
JCI BURSA ŞUBESİ BAŞKANI İREM GÜLOĞULLARI
JCI BURSA ŞUBESİ BAŞKANI İREM GÜLOĞULLARI

Bir yandan bugünün dünyası için planlar yapılırken, diğer yandan da geleceğe yönelik ilk temellerin atılması için çalışan sivil toplum örgütleri var.
Kısa adıyla JCI olarak tanınan Uluslararası Genç Liderler ve Girişimciler Derneği de bu sivil toplum örgütleri arasında öne çıkanlardan biri.
Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri doğrultusunda “toplumda pozitif değişim yaratmayı” hedefleyen ve 128 ülkede faaliyet gösteren JCI 15 kentte 25 şubeyle Türkiye’de etkinliklerini sürdürüyor.
Yıllar önce JCI etkinliklerini Bursa Şubesi Başkanı olarak Hande Destan’ın çalışmalarıyla bu sütunlardan duyurduk. O sürecin üzerinden 6.5 yıl geçti.
JCI Bursa Şube Başkanı İrem Güloğulları geçenlerde ziyaretimize geldiğinde, aktif bir dönemin başladığı izlenimi edindik.
Nitekim…
Güloğulları sürdürdükleri hafta sonu etkinlikleri yanında büyük bir organizasyonun hazırlıklarını yapıyor.
Çünkü…
Uluslararası Genç Liderler ve Girişimciler Derneği’nin 15 kentteki 25 şubesinden 300’ün üzerinde genç lider ve girişimci eylül ayında JCI Türkiye Kongresi için Bursa’da buluşacaklar.
Organizasyon…
Bursa’da yapılan en geniş ve kapsamlı genç girişimci buluşması olacak.
Bursa Şubesi Başkanı İrem Güloğulları çalışmalar hakkında bilgi verirken önce JCI Türkiye yapısını anlattı:
“Derneğimizde genç işadamları ve profesyonel görevlerde bulunan orta ve üst düzey yönetici konumundaki beyaz yakalılar üye. “
Ardından…
“JCI Türkiye Kongresi için 28-30 Eylül tarihlerinde 3 günlük program hazırlıyoruz” dedi ve şu bilgileri verdi:
“28 ve 29 Eylül’de Holiday İnn Otel’de kongremizi yapacağız. 30 Eylül’de de konuklarımıza Bursa’nın doğal ve tarihi güzelliklerini tanıtacağız.”
İlk iki günün programında paneller de olacak:
“Girişimcilik, liderlik ve sivil toplum bilinci geliştirme konularında 3 önemli konuşmacımız var. Hasan Aslanoba ile Ertuğrul Belen gençlerin gelecekteki yatırım rotasının nasıl şekilleneceğini anlatacaklar.”
Gördüğümüz şu:
Belli bir düzeyde geleceğin lideri potansiyeli taşıyan 300 genç girişimci ve yatırımcıyı Bursa’da buluşturacak olan JCI Türkiye Kongresi aynı zamanda Bursa’nın tanıtımı ve yeni ufuklar bakımından da önemli.