Bir araya gelmenin sinerjisine dikkat çeken Hakan Çavuşoğlu’ndan samimi yaklaşım: Başarısızlıklarda kılıf zamanı geçti, başarılı olmalıyız!

HAKAN ÇAVUŞOĞLU VE AK PARTİ MİLLETVEKİLLERİ OLAY ZİYARETİ
HAKAN ÇAVUŞOĞLU VE AK PARTİ MİLLETVEKİLLERİ OLAY ZİYARETİ

Kendisi de samimi bir dille ortaya koydu… “Ne kadar çok kişiyle aynı hedefe ne kadar çok ok atarsak, hedefi tutturma ihtimali de artar” derken, yapılan toplu ziyaretlerin aynı zamanda güç birliği olduğunu söyledi.
Tablo…
2 gündür bu sütunlarda tekrarladığımız gibi, Başbakan eski Yardımcısı ve TBMM İnsan Hakları Komisyonu Başkanı Hakan Çavuşoğlu’nun takım kaptanlığında AK Parti Bursa milletvekilleri ilk kez toplu ziyaretler yapıyorlar. Bu da Bursa’nın alışık olmadığı birliktelik tablosu ortaya çıkardı.
Nitekim…
Olay Medya’ya ziyarette Çavuşoğlu’nun yanında milletvekilleri Emine Yavuz Gözgeç, Osman Mesten, Müfit Aydın, Mustafa Esgin, Refik Özen, Ahmet Kılıç, Zafer Işık ile İl Başkanvekili Mustafa Sayılgan ve Basın ve Halkla İlişkilerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Emel Gözükara vardı.
Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ise, Yıldırım Metrosu için Çinli bir firmanın temsilcisiyle yaptığı görüşmenin ardından ziyarete katıldı.
24 Haziran öncesinin son Başbakan Yardımcısı olarak Çavuşoğlu, bildiğimiz doğallığı ve samimiyetiyle şu değerlendirmeyi yaptı:
“Bir araya gelmenin sinerjisiyle farklı bir şekilde yol almak istiyoruz. Amacımız, istişarelerle ortak akla ulaşmak.”
İnsanın bilmediği için yabancısı olduğunu ve korktuğunu vurguladıktan sonra da ekledi:
“Bursa’yı seviyoruz, marka bir kent, ama daha iyi yapmalıyız. Kişisel olarak yaptıklarım beni ilgilendirdiği için yalnızca mutlu eder. Bursa için yapılanlarsa herkesi mutlu eder.”
Samimi düşüncesi de şu:
“Başarısızlığa kılıf arama zamanı geçti. Başarılı olmalıyız.”
Şunu da anımsattı:
“24 Haziran seçimleri Türkiye için eşik olarak nitelendirilmeli. Çünkü yeni bir süreçle birlikte yeni bir sistem var artık. Biz bu yeni sistemin siyasi kanadı olarak milletvekili arkadaşlarımızla istişare kültürünü genişlettik.”
Mesajı da şu:
“Herkesin kendi bulunduğu yerden bakıp gördüğü Türkiye fotoğrafını ortaya çıkarmayı önemsiyoruz. Sonra da bunu alıp Ankara’ya taşımak istiyoruz.”