Milletvekili aday listesine giremediler, ama AK Parti Genel Merkezi İsmail Aydın ve Zekeriya Birkan’ı seçim çalışması için Avustralya’ya gönderdi

SMAİL AYDIN VE ZEKERİYA BİRKAN
SMAİL AYDIN VE ZEKERİYA BİRKAN
İSMAİL AYDIN VE ZEKERİYA BİRKAN

İkisi de avukat… Üstelik, arkadaşlıkları çok güçlü ve çok eski yıllara dayanıyor.  İsmail Aydın 2 dönem, Zekeriya Birkan ise 1 dönem AK Parti Milletvekili olarak parlamentoda Bursa’yı temsil ettiler.
Son dönem…
İkisi de TBMM Anayasa Komisyonu’nda görev yaptılar.
Yani…
Geçen yıl referandumda kabul edilen ve 20 gün sonra Cumhurbaşkanlığı Hükümet Modeli’ne geçilecek anayasa değişikliklerinin hazırlanmasında ikisinin de katkıları var.
Ankara’da…
Daha 18 ay gibi siyaseten uzun sayılabilecek süre varken 24 Haziran’da erken seçim kararı alınmasıyla yeni bir dönemin kapıları açıldı.
Fakat…
Her seçimde milletvekillerinin büyük bölümünü yenileme geleneğini sürdüren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, değişim listesine Bursa’dan İsmail Aydın ve Zekeriya Birkan’ı da aldı.
Böylece…
Aday listelerinde yeniden yar alamayan 2 arkadaş, parlamentoya veda etti.
Ne var ki…
AK Parti’de liste dışı kalındığında bile maç bitmiyor. Eski-yeni fark etmeksizin milletvekilleri ve yöneticilere her an yeni görevler çıkabiliyor.
Nitekim…
Temayül yoklamalarında Aydın ve Birkan’a görev veren AK Parti Genel Merkezi, 24 Haziran seçimi çalışmasında 2 Bursa milletvekiline görev yazdı.
Hem de…
Türkiye’den en uzak noktada, okyanusun ortasındaki Avustralya’da seçim çalışması yapmakla görevlendirildiler.
Cuma gecesi konuştuğumuzda 5 günlük seçim çalışması için Avustralya’ya uçmak üzere havaalanına gidiyorlardı.
Programa göre…
İsmail Aydın ülkenin en eski ve en büyük kenti Sidney’de yaşayan Türklere yönelik seçim çalışması yaparken, Birkan de ikinci büyük kent Melbourne’de yaşayan Türklerle bir araya gelecek.
Hatta…
Birkan’ı 22 saatlik uçak yolculuğu bitiminde Melbourne’deki 5 bin kişilik miting bekliyordu ve havaalanından doğruca miting meydanına gidecekti.