Devlet Bahçeli 9 Haziran’da Bursa’da: Miting yapmayacak, Atatürk Spor Salonu’nda teşkilatla değerlendirme toplantısı yapacak

MHP GENEL BAŞKANI DEVLET BAHÇELİ
MHP GENEL BAŞKANI DEVLET BAHÇELİ
MHP GENEL BAŞKANI DEVLET BAHÇELİ

Aday listelerini 3 gün önceden açıklayan ilk parti olan MHP, seçim çalışması için sokağa çıkan ilk parti de oldu.
Nitekim…
Aday listelerinin Yüksek Seçim Kurulu’na teslim edildiği gün seçim çevresi Bursa’ya gelen MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman teşkilat bazında çalışmaları da bizzat yürütüyor.
Görünen o ki…
Listeler açıklandığında şok yaşayan teşkilatlar, Büyükataman rehabilitasyonuyla sakinleşmişler ve çalışmaya da başlamışlar.
Nitekim…
MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman sokakta yaptıkları çalışmaları anlatmanın yanında şu bilgiyi de verdi:
“Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’yi 9 Haziran Cumartesi günü Bursa’da ağırlayacağız.”
Bildiğimiz kadarıyla…
24 Haziran seçimiyle ilgili planlamaların yapıldığı süreçte Bahçeli için Bursa programı düşünülmemişti.
O bakımdan…
CHP Adayı Muharrem İnce ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun 1 Haziran, SP Adayı Temel Karamollaoğlu’nun 10 Haziran, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 11 Haziran, İYİ Parti Adayı Meral Akşener’in 17 Haziran olarak miting programlarının kesinleşmesinden sonra Bahçeli için özel program hazırlanması dikkat çekici.
O özel programı da Büyükataman şöyle açıkladı:
“Alışılmış meydan mitingi yok. Bunun yerine, Sayın Genel Başkanımız adaylarımız ve teşkilatımızın tüm kademeleriyle bir toplantıda buluşacak. Bu toplantıyı da Atatürk Spor Salonu’nda yapacağız.”
Şunu da ekledi:
“Bir çeşit istişare olacak. 9 Haziran Cumartesi günü saat 15.00-18.00 arasında Genel Başkanımız adaylarımız ve tüm teşkilat kademelerimizle seçime yönelik değerlendirmelerde bulunacak.”
Aslında…
Bu kadar geniş olmasa da, MHP benzer bir değerlendirme toplantısını önceki akşam yaptı.
Yıllardır MHP Seçim Koordinasyon Merkezi olarak kullanılan Ulubatlı Hasan Bulvarı üzerindeki eski Uludağ gazetesinin olduğu binada 20 gündür yürütülen saha çalışmaları yine adaylar ve teşkilat kademeleriyle değerlendirildi.
Toplantıda…
20 günün izlenimleri yanında, çalışmaların daha koordineli ve verimli yürütülmesi için neler yapılabileceği konuşuldu.