Cumhurbaşkanı adaylarının Bursa’daki miting programları belli oluyor… 1 Haziran’da Muharrem İnce, bayramda Meral Akşener gelecek

MUHARREM İNCE VE MERAL AKŞENER
MUHARREM İNCE VE MERAL AKŞENER

Seçime 37 gün kala siyasi partilerin miting programları da ortaya çıktı. Bursa’da miting kararını ilk Saadet Partisi’nin aldığını ve Temel Karamollaoğlu’nun 10 Haziran’da Bursa’da olacağını bu sütunlardan duyurduk.
Ardından…
CHP ve İYİ Parti’nin miting programları da belli oldu.
Buna göre…
CHP’nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce 1 Haziran Cuma günü Bursa’da olacak. İnce için önce Fatih Sultan Mehmet Bulvarı üzerindeki hastane alanında iftar planlandı, fakat daha sonra iftarın Beşevler’de Nilüfer Belediyesi’nin yaptığı ve geçen hafta açılan İbrahim Yazıcı Stadyumu’nda olması kararlaştırıldı.
7 bin oturma yeri bulunan statta saha içiyle birlikte 20 bin kişiye Yeryüzü Sofrası adıyla iftar verilmesi, ardından da aynı yerde İnce’nin miting yapması planlandı.
17 Haziran’da ise İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Meral Akşener gelecek. Bayramın üçüncü günü Bursa’da olması kararlaştırılan Akşener’in nerede miting yapacağı yer kesin değil, ama Gökdere güçlü olasılık.