Onlar yetimlere sahip çıkıp sevindiren toplumun gizli kahramanları: Bursa Yetimlerine Sahip Çıkıyor Derneği

BURSA YETİMDER GECESİ MEHMET ÇEPNİ KONUŞMASI
BURSA YETİMDER GECESİ MEHMET ÇEPNİ KONUŞMASI

Anlaşılan o ki… Önceliklerini “hayra ve yardıma” verdikleri için geride durmayı seçmişler, ama biz de gözümüzden kaçırmışız. Eksiği Bursa Valisi İzzettin Küçük’ün davetiyle tamamladık, çok özel bir dernekle tanıştık.
Kısa adı Bursa Yetimder olan Bursa Yetimlerine Sahip Çıkıyor Derneği kurulalı 3 yıl olmuş. Başkanlığını 2 yıl önce Ankara’da Yılın Örnek Vatandaşı Ödülü almasına tanıklık ettiğimiz Mehmet Çepni yapıyor.
Mustafa Basrık, Mehmet Yaşar, Resul Dursun, Yunus Emre Altuntaş gibi isimler de yönetimdeler.
Bursa Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi’nin destekleyip birlikte hareket ettiği derneğin hedefini konuşmasında Başkan Mehmet Çepni açıkladı:
“Amacımız Bursa’da sahip çıkılmamış bir tek yetim bırakmamak.”
Aslında…
Bursa Yetimder’e destek veren işadamlarına teşekkür amacıyla Bursa Valisi İzzettin Küçük’ün davetiyle gerçekleşen, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın da katıldığı gecede yapılan konuşmalarda da ortaya konduğu gibi yetime sahip çıkmak toplumsal kültürümüzde var.
Dahası…
Kur’an-ı Kerim’de 21 ayette ve 100’den fazla hadiste yetimlere yardım edilmesi isteniyor.
Zeki Zorlu, Gıyasettin Bingöl, Veysel Bakgör’ün de aralarında bulunduğu 100’ü aşkın işadamıyla gönüllünün katıldığı yemekte, yetimlerin sağlık sorunlarına yardımcı olan doktorlar da vardı.
Yetimin başını okşayan, hatırını soran gönüllülerin, yardım eli uzatan hayırseverlerin, destek veren yöneticilerin olduğu bir kentte manevi huzur adına farklı bir atmosfer yaşadık.