Henüz 8 aylık dernek olan BUSADER’in heyecanı büyük: Sağlık ve eğitimde ‘gönüllü’ çalışıp topluma yararlı olmak istiyorlar

ZERRİN ÖZGÜLE VE SUZAN ŞAHİN
ZERRİN ÖZGÜLE VE SUZAN ŞAHİN
BUSADER BAŞKANI ZERRİN ÖZGÜLE VE SUZAN ŞAHİN

Kurulalı henüz 8 ay bile olmadı, ama heyecanları büyük. Çünkü, Bursa’ya ve topluma yararlı olmak istiyorlar. Sağlık ve eğitim alanında yardımlar yapmak istiyorlar.
Zerrin Özgüle başkanlığında kurulan ve kısa adı BUSADER olan Bursa Sağlık ve Eğitim Gönüllüleri Derneği tüm yapılanmasını gönüllülük üzerine planladı. 94 üyesi arasında Bursa’nın yakından tanıdığı, özellikle yardım dernekleri ve kuruluşlarındaki etkinlikleriyle bilinen her kesimden isimler var.
Üyelerden Suzan Şahin ile birlikte ziyaretimize gelen BUSADER Başkanı Zerrin Özgüle hedeflerini anlatırken şunu söyledi:
“Sağlık ve eğitimde kaliteli yaşam standardını arttırmak, yoksulluğa karşı dayanışma içinde olmak, toplumsal bilinçlenmeye katkı sağlamak istiyoruz. Bursa için çalışmak istiyoruz.”
Üstelik…
Büyük bir heyecanla yürüttükleri gönüllü yardımları yanında oluşturdukları 11 komiteyle farkındalık oluşturacak faaliyetler planlamışlar. Komiteler Avrupa Birliği’nin hibe desteklerinden hukuk yardımlarına, kültürel ve sanatsal etkinliklerden tekerlekli sandalye kampanyalarına kadar her alana el uzatıyor.
Şimdiden 54 tıp öğrencisine burs sağlayan BUSADER, öğrencilerin kişisel gelişimleriyle de ilgileniyor.
Bir yandan da…
Her ay herkese açık konferans ve seminerlerle toplumsal bilinçlendirme çalışmaları yapıyor.