Gençleşen siyasete yenilik: AK Parti İl Gençlik Kolları ‘Rabia’ temalı kongre yapıyor

AK PARTİ İL GENÇLİK KOLLARI BAŞKANI TARIK KÖSE
AK PARTİ İL GENÇLİK KOLLARI BAŞKANI TARIK KÖSE

Gerçi… Tüm siyasi partiler gençlik kollarına önem verdiklerini söylüyor, ama gençlik kollarını en çok çalıştıran parti olarak karşımıza AK Parti çıkıyor.
Rakamlar da bunu gösteriyor.


Örneğin…
AK Parti Bursa İl Gençlik Kolları’nın tam 42 bin üyesi var. Bu rakama, Bursa’da ana kademe olarak ulaşan başka siyasi parti yok.

Üstelik…
Yönetimlerde görev almak için yapılan başvurular da dikkat çekici. AK Parti Bursa İl Gençlik Kolları Başkanı Tarık Köse bu tabloyu şöyle özetledi:
“İlçe kongreleri yapılırken, yönetim kurulunda görev almak isteyenler internet üzerinden CV doldurup başvurdular. Bu şekilde elimize 2 bin 300 başvuru geldi. Dışarıdan başvurularla bu rakam 3 bini aştı.”

Ardından…
Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu ve AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı Melih Ecertaş’ın katılımıyla cumartesi günü saat 16.00’da Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde yapılacak İl Gençlik Kolları kongresi için yürütülen farklı hazırlığı açıkladı:
“Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Afyon Kampı’nda gençlere Rabia’nın önemini anlattı. Biz de kongre temasını Rabia olarak belirledik.”

Bu noktada…
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın her konuşmasında eliyle Rabia işareti yaparak vurguladığı tek vatan, tek devlet, tek millet, tek bayrak temasının yansıyacağı kongreye katılanları bir da sürpriz bekliyor.
600 delegeye Rabialı kongre anısı dağıtılacak.
Daha önce Gençlik Kolları Genel Merkezi’nde MKYK Üyesi olarak görev yapan Köse kongrenin önemini şöyle dile getirdi:
“2019 seçimleri sürecine giriyoruz. 2019’u da 2023’ün kapısı görüyoruz. Kongrede, partimiz için yapacağımız mücadelenin startını vereceğiz.”

Şöyle devam etti:
“Biz zaten hep sahadayız, kongrenin ardından da seçim hazırlıkları için çalışmaya başlayacağız. Eksik mahalle başkanlarımızı tamamlayıp, her sandıkta 1 genç görevlendireceğiz.”

Ardından…
Uludağ Üniversitesi ve Bursa Teknik Üniversitesi’nde Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın katılımıyla yapılan toplantıları anımsatıp, ilçelerdeki kampuslarına yönelik planlama içinde olduklarını söyledi ve şunu da ekledi:
“Üyelerimizle de gruplar halinde bir araya geleceğiz.”