Nuri Erbak Ortaokulu’nun küçük yazarları 5. kitaplarını çıkardı, TÜYAP Kitap Fuarı’nda imza etkinliği bile yaptı

NURİ ERBAK ORTAOKULU GEKECEĞİ OKUYAN KALEMLER 5. LİTAPLA TÜYAP KİTAP FUARI
NURİ ERBAK ORTAOKULU GEKECEĞİ OKUYAN KALEMLER 5. LİTAPLA TÜYAP KİTAP FUARI

3 yıl önce ziyaretimize geldiklerinde Geleceği Okuyan Kalemler III kitabını armağan etmişler, biz de bu sütunlardan paylaşmıştık.
Nuri Erbak Ortaokulu Müdürü Engin Yazar, Türkçe Öğretmeni Nalan Çelik ile Okul Aile Birliği Başkanı Hülya Yağız ve Başkan Yardımcısı Ceylan Güler bu kez beşinci kitaplarıyla geldiler.
Kitabı da…
İçinde 2 yazısı bulunan ve gözleri ışıl ışıl parlayan 8-D sınıfı öğrencisi Ebru Gül Ölçer’den aldık.
Dahası…
Nuri Erbak Ortaokulu öğrencileri Geleceği Okuyan Kalemler-5 adlı kitaplarını TÜYAP Kitap Fuarı’ndaki stantlarında okurlarla buluşturup küçük yazarlardan imza etkinliği bile yaptılar.
Üstelik…
Yalnızca öğrenci yazılarını kitap haline getirmekle yetinmeyen bir okul yönetimi var. Nuri Erbak Ortaokulu’nun başarılı müdürü Engin Yazar sohbetimizde, yalnızca son süreçteki etkinliklerini anlattığında bile koca bir liste çıktı ortaya.
O listede…
Yazarlarla okulda yapılan söyleşilerden Orman Haftası’nda ağaçlandırmaya, uyuşturucuyla mücadele kapsamında uyarıcı ve bilgilendirici konferanslardan çevre esnafıyla okulu kaynaştıran etkinliklere, akran zorbalığı gibi küçük yaş grubu öğrencilerinin yaşadıkları sorunlardan öğrenci velilerine yönelik el işleri sergilerine kadar çok sayıda okul faaliyeti var.