AK Parti İl Başkanı Salman açıkladı: Cumhurbaşkanı Erdoğan kongre salonuna girmeden halka, 8 bin kişilik salondaysa kadınlara konuşacak

AK PARTİ İL BAŞKANI AYHAN SALMAN
AK PARTİ İL BAŞKANI AYHAN SALMAN
AK PARTİ İL BAŞKANI AYHAN SALMAN

Açıkçası… Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu dönem Bursa’ya gelmesi bekleniyordu, hatta AK Parti İl kongresine de katılması bekleniyordu, ama AK Parti Genel Başkanı olarak 21 Ocak’ta yapılacak İl Kadın Kolları kongresini programına alması beklenmiyordu.
Onun için sürpriz büyük oldu.
Yanı sıra…
AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Gülten Kapıcıoğlu’nun siyasi anlamda güvenini arttırdığı gibi, siyasi sorumluluk yükünü de fazlalaştırdı.
Çünkü…
İlk kez, Cumhurbaşkanı katılımıyla kadın kolları kongresi yapılacak, yerel siyaset tarihinde böyle yazacak. Bu da Kapıcıoğlu’nun farkı olacak.
Bu nedenle…
Kongrenin hazırlıkları önceki kongrelerden biraz daha farklı yapılıyor. En azından salondan coşkulu bir tablo yansıması gerekiyor.
Gerçi…
AK Parti’nin tüm teşkilatları orada olacaklar, ama ağırlığı oluştursalar bile Nilüfer’deki 8 bin kişilik Tofaş Spor Salonu’nu kadınlarla doldurmak o kadar kolay değil.
Onun için…
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı kongre salonunda teşkilatlarla buluşturmanın yanında bir başka büyük hazırlık daha var.
Onu da…
AK Parti İl Başkanı Ayhan Salman açıkladı.
Söze…
“Cumhurbaşkanımız halkla bir araya gelmeyi seviyor, halkımız da Cumhurbaşkanımızı seviyor” diyerek başlayan Salman şöyle devam etti:
“3 milyonluk şehirde yaşıyoruz. Cumhurbaşkanımızı salonda karşılamak ve sadece salonlara sığan kalabalıklarla Bursa’da onu buluşturmak doğru değil.”
Plan şu:
“Kongre salonu elbette hınca hınç dolu olacak, ama dışarıda da miting havasında büyük bir buluşma olacak. Bursalıları, teşkilatlarımızı aylar sonra Cumhurbaşkanımızla buluşturacağız.”
Ardından…
“Cumhurbaşkanımızın kongre programında uyguladığı yeni formata göre, kongre salonuna girmeden önce salon dışındaki kalabalığa da hitap ediyor” dedi ve hazırlıkları hakkında şu bilgiyi verdi:
“Cumhurbaşkanımızın kongre salonu dışında onbinlerce kişiye hitap etmesini sağlamak ve kitleleri kendisiyle buluşturmak. Teşkilat olarak hazırlıklarımızı buna göre yapıyoruz. Tüm Bursalıları da bekliyoruz.”