AK Parti İl Başkanı Salman’a açık açık “Teşkilata Altepe’nin açıklamasına gidilmemesi çağrısı yapıldı mı?” diye sorduk, o da açık açık cevap verdi

4 AK PARTİ İL BAŞKANI AYHAN SALMAN RECEP ALTEPE EMİNE YAVUZ GÖZGEÇ
4 AK PARTİ İL BAŞKANI AYHAN SALMAN RECEP ALTEPE EMİNE YAVUZ GÖZGEÇ
AK PARTİ İL BAŞKANI AYHAN SALMAN, RECEP ALTEPE, EMİNE YAVUZ GÖZGEÇ

Bursa’da görev dönemini tamamlayamayan iki belediye başkanı oldu
İlkinde…
1977 yılında seçilen ve CHP’nin seçilmiş ilk belediye başkanı olan Mustafa Eroğlu 12 Eylül 1980 darbesiyle makamını terk etmek zorunda kaldı.
İkincisinde…
2009’da seçilen, 2014’de yeniden seçilerek üst üste iki dönem seçilen ilk Büyükşehir Belediye Başkanı olarak Bursa tarihine geçen Recep Altepe, pazartesi akşamı da istifa eden ilk Büyükşehir Belediye Başkanı oldu.
O bakımdan…
Kaplıkaya Siteler ile Fidyekızık Bağlaraltı arasındaki köprünün açılışına katılanlar tarihe tanıklık ettiler.
Ancak…
Bu sütunlarda dün de vurguladığımız gibi, Başkan Altepe’nin yanında bürokratları ve çalışma ekibi yer alırken AK Parti teşkilatları yalnız bırakmışlardı.
Siyasetten yalnızca Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik ile AK Parti İznik İlçe Başkanı Tamer Mahmut Hersek tören alanındaydı.
İşte…
İki gündür süren ve siyasi vefa tartışmalarına yol açan tabloyu “Teşkilata gidilmemesi uyarısı mı oldu?” diyerek AK Parti İl Başkanı Ayhan Salman’a yönelttik.
Şu cevabı verdi:
“Şehir dışında olduğum için katılamadım, teşkilattaki arkadaşlara da gidilmesin diye kimse bir şey söylemedi. Herhalde arkadaşların kişisel tercihleri.”