Siyaseti uzaktan, ama Bursa’yı yakından izleyen Kent Müfettişi Küçüksarı öneriyor: Susuzluğa önlem olarak binalara yağmur suyu havuzu!

ALİ KÜÇÜKSARI
ALİ KÜÇÜKSARI

Siyaset yaptığı dönemde planlama konularında uzmandı. Özellikle CHP Seçim Başkanı olarak tüm adayların propaganda planlamalarını yapar, parti adına kent politikaları geliştirilmesine katkı koyardı.


Şimdilerde…
Ali Küçüksarı siyaseti ve CHP’yi izlemekle yetiniyor, ama Kent Müfettişi gibi çalışıp kenti gözlemeye ve kent için düşünmeye devam ediyor. Gördüklerini, gözlemlediklerini ya da düşündüklerini de paylaşmayı seviyor.

Örneğin…
İklim değişiklikleriyle daha çok ilgimizi çeken meteoroloji haberleri konusunda şunu söylüyor:
“Uzmanlar önümüzdeki kışın çok sert geçeceğini, şimdiye kadar görmediğimiz iklim değişiklikleri yaşanacağını, çok yoğun ama çok uzun aralıklı yağışlar nedeniyle susuzluk tehlikesi olduğunu uyarıyor.”

Ardından…
“Uzun aralıklarla yağacağı için yağmur sularının değerli hale geleceğini” vurgulayıp şunu anımsatıyor:
“2009’da CHP Genel Merkezi’nin hazırladığı programa Bursa’dan katkı yapan ekibin başkanı olarak, belediyelerin yağmur suyu toplama havuzları yapmaları gerektiğini önermiştik.”

Önerisi şu:
“Zaman kaybetmeden belediyeler bu havuzları yapmalı, hatta mümkünse her binaya yağmur suyu depolanması için önlem alınmalı.”