Cumhurbaşkanı Erdoğan “Bursa’da beklenenin dışında bir şey yapacağız, şaşıran çok olacak” dedi ve Ayhan Salman’ı il başkanı ilan etti

AK PARTİ İL BAŞKANI AYHAN SALMAN
AK PARTİ İL BAŞKANI AYHAN SALMAN
AK PARTİ İL BAŞKANI AYHAN SALMAN

Açıkçası… AK Parti’de il başkanı ataması için büyük bir sürpriz beklemiyorduk.
Çünkü…
Daha Cemalettin Torun görevdeyken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 1 saati aşkın süre Önder Matlı ile il başkanlığı konusunu görüşmüştü.
Sonrasında…
AK Parti temayülünden çıkan isimler biliniyor. Onların yanı sıra adı dikkati çekenler de biliniyor.
Derken…
Ankara’ya davet edilen 4 isim ilk sürpriz oldu. Aralarında Teşkilat Başkanı Hasan Kılıç’ın yer aldığı görülünce, teşkilattan il başkanı geleneğinin devam ettiği düşünüldü.
Bununla birlikte…
Akşam saatlerinde Ankara’daki dostlarla yaptığımız görüşmelerde, “yeni bir kadronun daha Ankara’ya davet edilebileceği” beklentisi vardı.
Ne var ki…
Bursa’dan giden Hasan Kılıç, Ayhan Salman, Abdurrahman Tığ ve Ahmet Kılıç’la önce tek tek görüşen Cumhurbaşkanı Erdoğan daha sonra hepsini birden kabul etti ve şu açıklamayı yaptı:
“Bursa’da beklenenin dışında bir şey yapacağız. Buna şaşıranlar çok olacak, ama Ayhan Bey bu işi yapar. Görevi ona veriyoruz. Yönetiminde de kadın ve gençlerin sayısı çok olacak.”
Böylece…
Sedat Yalçın döneminde ve Cemalettin Torun’un ilk atama yönetiminde yer alan, İnegöl’de ilçe başkan yardımcılığı yapan fakat kamuoyunda pek tanınmayan Ayhan Salman il başkanı atanmış oldu.
İnegöl’de siyaset yapan Salman’ın yine İnegöl ve Eskişehir’de Hadim marketler zinciri sahibi olduğu biliniyor.
İzlenimimiz ki…
Bu atama Ayhan Salman için de sürpriz oldu.