Kültürpark Fuar Kapısı girişi, stadyum gişelerinin olduğu yere alınıyor, en güzel meydan en büyük parkla bütünleşiyor

ATATÜRK STADYUMU MEYDANI VE KÜLTÜRPARK
ATATÜRK STADYUMU MEYDANI VE KÜLTÜRPARK

ATATÜRK STADYUMU MEYDANI VE KÜLTÜRPARKBu sütunların okurları biliyorlar… Atatürk Stadyumu’nda kentin anıları olduğunu, o nedenle de kentsel yapı kabul edilmesini düşünenlerdeniz.
Fakat…
Stadyum yıkıldı ve o tartışma artık çok geride kaldı.
Üstelik…
Kentin tam ortasında çok güzel ve meydan gibi bir meydan ortaya çıktı.
Nitekim…
Referandum öncesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mitingine ev sahipliği yapan Atatürk Stadyumu Meydanı’nın yemyeşil çimleri, 1 Mayıs kutlamalarına katılanları da ağırladı.
Araya başka etkinlikler girer mi bilmiyoruz, ama eski stadın yeşil çimleri üzerinde Bursaspor camiasını bir araya getirip anıları canlandıracak ve birliktelik ortamı oluşturacak dev bir iftar yemeği organizasyonu için de hazırlıklar başladı.
Bugün için…
Atatürk Stadyumu açık tribünlerinin yıkılmasıyla ortaya çıkan yeşil alan herkesin kullanımına açık. O nedenle, gün içinde spor yapanlar da rahat şekilde çimlere çıkabiliyorlar.
Ne var ki…
Bursa’nın en yeni ve en güzel meydanı için önemli bir karar alındı.
Daha açık söylemek gerekirse, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önerisi doğrultusunda Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe yeni bir çalışma başlattı.
Buna göre…
Yıllardır Atatürk Stadyumu kapalı Tribünü önünden Kültürpark’a girilen ve geçmişte Uluslararası Bursa Fuarı açılış töreninin yapıldığı yer olduğu için Fuar Kapısı olarak anılan parka giriş kapısı ve duvar yıkılıp meydanın dışına alınacak.
Yani…
Stadyum yıkılmadan önce bilet gişeleri ve BursaStore’un bulunduğu yere duvar çekilecek.
Böylece…
Bir yandan Bursa’nın en yeni ve en güzel meydanı ile en güzel parkı olan Kültürpark bütünleşirken, Atatürk Stadyumu Meydanı’nın kullanımı da güvenlik altına alınacak.
Başkan Altepe, yeni uygulamada yalnızca araç girişleri için bilet ücreti alınacağını, yaya girişlerinin ücretsiz olacağını söyledi.