CHP’nin yol haritasını Lale Hoca çizdi: Ocak ilk haftası kurultay var, parti program ve projeleri de gözden geçiriliyor

52
52
CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI PROF. DR. LALE KARABIYIK
CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI PROF. DR. LALE KARABIYIK

Görünüşe göre… CHP’nin önünde zor bir yol var. Yolun zorluğu, parti içinde olağanüstü kurultay isteklerinin dillendirilmesinden, dışarıda da hayır bileşenlerini koruyarak 2019 hazırlığından kaynaklanıyor.
İki farklı cephedeki planlamayı, daha doğrusu yol haritasını CHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Lale Karabıyık şöyle açıkladı:
Bir…
“Olağan kurultay süreci için karar aldık ve mayıs ayında üye listelerinin seçmen kütüklerine göre güncellenmesiyle başlattık. Delegeler sağlıklı şekilde seçildikten sonra ilçe kongrelerini yapacağız.”
Şunu vurguladı:
“2017 sonuna doğru il kongreleri biter. Sonra da Parti Meclisi’nde kurultay tarihini belirleyeceğiz. Tahminime göre ocak ayının ilk haftası olur.”
Şunun altını çizdi:
“Genel Başkanımızın kendisinden başka aday çıkmaması düşüncesi yok. Son PM’de ‘Kim aday olmak istiyorsa salon verelim, toplantı yapsın’ dedi.”
Şu nokta önemli:
“1 yıl erteleme hakkımız vardı, ama normal takvimi planlayıp başlattık. Şimdi kongre sürecimizin sağlıklı yürümesini sağlayacağız.”
İki:
“Kongre süreci devam ederken sahada olmaya devam edeceğiz. Sorunları tespit edip çözüm üretiyoruz ve bunu da vatandaşa anlatıyoruz.”
Şunu da ekledi:
“Bir yandan da parti programı ve projelerimizi gözden geçiriyoruz. Her konu için ayrı ayrı çalıştaylar planlıyoruz.”